Jarní probuzení v Odrách

0
644

Blížíme se do světlejší části roku, jarní počasí zve k procházkám a výletům. Pokud nejste vyznavači procházek v mrazivém zimním počasí, je pro Vás nadcházející období jak dělané a můžete jej začít prožívat s hlavou v oblacích na našich rozhlednách.

Krásným výhledem do širokého okolí budete odměněni, pokud se rozhodnete vystoupat na rozhlednu Olšová v místní části Oder – Pohoři. Je vysoká přes 17 metrů a nabízí výhled přes Moravskou bránu na Moravskoslezské Beskydy, opačným směrem leží Hrubý a Nízký Jeseník. Rozhledna je volně přístupná bez omezení, takže i případná coronavirová omezení by Vás neměla trápit.

Další významnou rozhlednou na území města je rozhledna v místní části Veselí. Veselská rozhledna je vysoká téměř 14 metrů a nabízí výhled na Hostýnské vrchy, Moravskou bránu, Beskydy a Vítkovskou vrchovinu. A stejně jako první rozhledna je celoročně volně přístupná.

Pokud se ale raději držíte nohama na zemi, můžete přivítat jaro procházkou po naučné stezce K Flascharovu dolu, která Vás seznámí s hornictvím, lesnictvím a dalšími vlastivědnými zajímavostmi Oderska. Na trase o délce 3,5 km jsou informace prezentovány na 15 zastaveních, součástí stezky je i zajímavá Geologická expozice hornin Nízkého Jeseníku. Stezka je vhodná pro rodiny s dětmi a její zdolání nevyžaduje vysokou fyzickou zdatnost, větší část je vedena po lesních cestách a pro turisty je připraveno několik míst vhodných k odpočinku.

Na jaře se toho v Odrách děje samozřejmě mnohem více, po zimním spánku se probouzejí i netopýři ve Flascharově dole – snad jen proto, aby se mohly už v květnu otevřít jeho „brány“ do druhé sezony… Pokud jste ovšem zdatnějšími turisty, nemusíte se bát druhé naučné stezky s názvem Stříbrný chodník, která v letošním roce oslaví již 20 let od svého vzniku. Stezka je dlouhá 9 km a je inspirována historií těžby stříbrné rudy, galenitu, na úbočí Pohořského kopce. Její poslední část vede mezi Oderskými rybníky, což je obzvlášť na jaře neopakovatelný zážitek.

Informační centrum Odry
Masarykovo náměstí 16/25
742 35 Odry
Tel.: +420 556 768 162/3
E-mail: infocentrum@odry.cz
www.odry.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here