Městské muzeum Rýmařov jubilejní

0
630

V letošním roce Městské muzeum Rýmařov oslaví svá dvě významná jubilea – 120 let od založení německého muzea a 30 let od znovuobnovení (či založení českého) městského muzea.

Vizualizace rekonstruované budovy Městského muzea Rýmařov podle
návrhu Jana Tesaře (2018)

Při té příležitosti organizace plánuje v září a říjnu uskutečnit výstavu ve svých galerijních prostorách i na náměstí. To vše díky společnému projektu „Muzeum jubilejní. 120 – 60 – 30“, realizovanému se svým dlouhodobým partnerem Muzeem Wsi Opolskiej w Opolu, které letos oslaví své 60. výročí, a financovanému z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd a městem Rýmařovem. Díky projektu se tak podaří uskutečnit výstavu, muzeum vydá katalog ke svým sbírkám, odborníci na místní tradice a zvyky se zúčastní odborné konference pořádané Muzeem Wsi Opolskiej w Opolu, a ještě budou zrekonstruovány dva sály Galerie Octopus, v níž se za posledních třicet let podařilo uskutečnit přes 350 výstav.

Přestože budou výstavní sály muzejní galerie zrekonstruovány a letos rovněž bude opravena střecha muzea, hlavním cílem Městského muzea Rýmařov je dosáhnout kompletní rekonstrukce podle vítězného návrhu brněnského architekta Jana Tesaře z urbanisticko- architektonické soutěže vypsané městem Rýmařovem v roce 2018. Rekonstrukce by totiž vyřešila zásadní problémy pro správný chod muzejní instituce. Muzeum by si tuto šanci bezpochyby zasloužilo!

Nejbližší výstavy jsou plánovány na duben:

Rýmařovsko školou povinné na historických fotografiích a pohlednicích z let 1900–1945 (25. 3. – 2. 5.) a kolektivní výstava vybraných autorů Duch hmoty (10. 4. – 30. 5.).

Městské muzeum Rýmařov
příspěvková organizace
nám. Míru 6
795 01 Rýmařov
Tel.: +420 554 254 382
E-mail: muzeum@inforymarov.cz
www.muzeumrymarov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here