MONÍNEC LÁKÁ NA NAUČNOU STEZKU, KOLA A ŘADU AKCÍ

0
1311

Středočeský Areál Monínec hlásí hned několik akcí během jarního a letního období. K tomu se navíc přidávají další zajímavé možnosti trávení volného času, s nimiž areál do nové sezóny přichází.

Už dávno neplatí, že Monínec je tu především jen pro zimní období. V posledních letech je totiž využíván celoročně, čemuž napomáhá řada novinek, které se zde pro návštěvníky postupně objevují. Už třetím rokem si lze pobyt na Monínci zpestřit prostřednictvím naučné stezky, která přibližuje svět včel a mravenců. Naučná stezka vznikla na trase mezi restaurací M2 a hotelem Monínec a její délka je zhruba 1,5 km. Na jednotlivých stanovištích stezky jsou umístěna také sezení pro odpočinek návštěvníků. Vloni tu pak byla navíc otevřena bikeová trať Family trail, která měří zhruba tři kilometry a nabízí řadu zatáček, vln, malé skokánky a navíc také lesní lehce kamenitou pasáž i průjezdový tunel.

Jak její název napovídá, je určena jak těm nejmenším, tak dospělým. Letos k nim současně přibyl aquazorbing, který bude možné provozovat na místním Pilském rybníku. Najdete zde opalovací louku a vyhlídkové molo, ale také dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Vedle toho hlásí i letos areál celou řadu akcí. Už potřetí se tu představí prestižní závod Predator Race. Tentokrát proběhne o víkendu 26. a 27. května. Závod je určen pro každého, je třeba však počítat s tím, že účastník musí překonat velké množství překážek, které budou například tvořit malé stěny, plazení se pod ostnatým drátem, obří skluzavka nebo nošení břemene.

Další ročník zábavné akce pro psy a jejich pány „Monínec patří psům“ se odehraje v neděli 10. června. Pejsky čeká spousta zajímavých disciplín, za jejichž splnění nebude chybět odměna. Součástí programu budou například tyto soutěžní disciplíny: aport rohlíku, chytání piškotů, jízda v kolečku či stezka odvahy. Chybět nebude ani výstava fotografi í s tematikou psů. Každý rok celá akce vyvrcholí pokusem o psí rekord. Stejné to bude i letos. Kompletní informace o akcích a nabídce Areálu Monínec naleznete na internetové adrese:

www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here