TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
1343

Informační centra vstupují do hlavní turistické sezony.

Turistická informační centra dokončují přípravu na letní turistickou sezonu. Příprava se v tuto dobu obvykle týká aktualizace databáze, z níž informační centrum posléze informace pro turisty čerpá. V březnu byly ověřeny kontaktní údaje, provozní doby, vstupné a nabídka novinek památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit. Poté následovalo ověřování provozních dob, kontaktů a vstupného u koupališť, chystá se sjednávání předprodejů na letní festivaly a ověřování údajů o sportovně relaxačních aktivitách jako např. minigolf, terénní tříkolky, půjčovny, bobové dráhy apod.

V současnosti pracuje v České republice více než 420 certifikovaných turistických informačních center, která mají své označení – viz logotyp výše. V infocentrech označených tímto symbolem je garantována kvalitní informační služba.

Sháníte na svých cestách pohled?
Obecně nejširší výběr pohlednic můžete očekávat v informačních centrech. Informační centra (TIC) mají k dispozici široký sortiment pohlednic různých vydavatelů. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na
výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Informační centra mají v letní sezoně otevřeno v sobotu i v neděli
Z cca 400 certifikovaných infocenter má 375 TIC otevřeno v sobotu a 310 v neděli. Délka provozní doby se může lišit v závislosti na atraktivitě oblasti. V turisticky navštěvovanějších končinách mívají TIC otevřeno delší dobu. Rovněž se prodlužuje
provozní doba během týdne.

Příprava na letní soutěže zahájena
Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci se společností Kam po Česku připravuje 9. ročník soutěže popularity certifikovaných turistických informačních center (TIC). Soutěžit se bude během letní sezony 2018 formou hlasování o nejoblíbenější turistické informační centrum. Členská informační centra se také letos opět zapojí do prázdninové letní soutěže s Českou Televizí.

www.aticcr.cz, www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here