Lednice

0
755

Městečko spjaté nejen s bohatou historií a romantickými zákoutími, ale i dobrým jídlem a lázeňským hýčkáním.

Městečko Lednice, jehož historie dosahuje k začátkům 13. století, bylo většinu své historie spjato s rodem Lichtenštějnů, kteří v Lednici cíleně budovali své letní sídlo zasazené do překrásné zahrady a uměle utvořené romantické krajiny. Poprvé se jméno Lednice objevilo v písemných zdrojích z roku 1222. Při poslední přestavbě zámku došlo i k velkým úpravám vzhledu obce, k přeložení náměstí a vybudování mnoha novogotických budov, jako je fara, radnice, škola a nádraží. Dnešní podoba zámku vznikla v polovině 19. století, kdy se novogotické přestavby ujal architekt Jiří Winglemüller.

Skutečnost, že je Lednice opravdu výjimečná, dokazuje skutečnost, že území figuruje hned na dvou seznamech UNESCO. Od roku 2006 jako součást seznamu světového kulturního a přírodního dědictví a od roku 2003 také jako součást biosferické rezervace. Lednice, spolu se svou místní částí Nejdek a svými 2 300 obyvateli, je jedno z nejnavštěvovanějších míst v našem státě.

To, že je Lednice významným turistickým cílem není dáno pouze nádhernou zahradou a zámkem. V roce 2007 zde vznikly nejmladší novodobé léčebné lázně v České republice – Lázeňský dům Perla, ke kterému se v roce 2012 připojil i wellness hotel SPA Resort Lednice a v roce 2014 tyto lázeňské domy s centrem městečka a zámeckým parkem propojila lázeňská kolonáda, doplněna o tři barevné fontány. Oba lázeňské domy využívají účinky přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Nově v tomto roce nabízí Lázeňský dům Perla pobytový balíček ,,Regenerace po Covid – 19“ , který je určen hlavně pacientům s postcovidovým syndromem, tělo po prodělání nemoci potřebuje relax a hýčkání a právě toho se v Lednici v lázních pacienti dočkají.

Součástí lázeňské kolonády je i amfiteátr, kde se převážně během letní sezóny, koná spousta krásných a zajímavých kulturních akcí, ať už jsou to letní kina, divadla pro děti i dospělé, koncerty nebo samotné zahájení lázeňské sezóny, na kterém se organizačně nejvíce podílejí právě lázeňské domy.

Nesmíme zapomínat ani na dobré jídlo a pití. Na své si zde přijdou milovníci české kuchyně, burgerů, dobrot z food trucků, výborné v Lednici pražené kávy a v malebném okolí Lednice dozrávajícího vína.

Turistické informační centrum Lednice
Zámecké náměstí 68
Tel.: +420 519 340 986, +420 733 531 874
E-mail: ticlednice@email.cz

Turistické informační centrum
lázeňská kolonáda
Slovácká 789
Tel.: +420 733 603 970
E-mail: kolonada@lednice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here