PARK MIRAKULUM – VE ZNAMENÍ DETAILU

0
1410

Na území, které v minulosti obývala sovětská armáda, funguje Park Mirakulum už šestou sezonu. Jako každý rok i letos pracovníci parku využili zimní pauzu k vylepšení areálu.

Po několika letech rozsáhlého budování se letos zaměřili spíše na vylepšování toho, co už v parku mají. Nový vzhled dostaly všechny stánky s občerstvením, které jsou díky dřevěnému obložení daleko barevnější, a jejich design koresponduje s vizuální koncepcí celého parku. Přibyly jim také stínicí stříšky, které oceníte hlavně v letních měsících. Nejvíce se změnila restaurace Rychlovky mezi hradem a habrovým bludištěm s kapacitou 200 míst.

V parku bylo vysazeno zhruba 60 stromů, které poskytují stín i tam, kde dosud chyběl. Došlo ke zpevnění cest a chodníků, především pro pohodlí malých dětí a maminek s kočárky. Pro maminky s malými dětmi vybudovali zázemí pro kojení a přebalování. Je hned na kraji parku poblíž občerstvení Hotovky U hodin. Přebalovací pulty jsou ale rozmístěné po celém parku.

Definitivní podobu získal hrad, který je symbolem parku a stojí v něm od samého počátku. Osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Se svými staršími „kolegyněmi“ je propojená v několika úrovních schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná průlezka. Úpravami prošla i vesnička pro nejmenší děti, která je svou koncepcí a herní atraktivitou podobná hradu.

Park Mirakulum v číslech:
• 10 hektarů plochy
• 870 metrů podzemních chodeb
• 1 kilometr dřevěných lávek
• 2539 metrů čtverečních gastro zón

PROGRAM MIMOŘÁDNÝCH AKCÍ:

19. – 20. 5. Pigyáda (Park není pořadatelem akce)
Více na: www.pigy.cz
26. 5. Den s nadací Hanky Kynychové
2. 6. Den dětí
18. 8. Den rekordů
8. 9. Oslava 6. narozenin Parku Mirakulum

www.mirakulum.cz
Facebook: ParkMirakulum

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here