Objevte krásu Železných hor

0
574

Chráněnou krajinnou oblast Železné hory najdete v severní části Českomoravské vrchoviny. Malebnou krajinu luk, lesů a potoků zde protkávají desítky dobře značených turistických a cykloturistických tras.

K turistickým cílům patří mnohé zříceniny hradů, rozhledny a přehradní nádrže. Největším lákadlem je však bezesporu naučná stezka vedoucí údolím řeky Doubravy.

Jedinečné, romantické a trochu tajuplné kaňonovité údolí tvoří balvanité řečiště, četné peřeje, vodopády, klidná i divoká zákoutí. Turistická trasa je 4,5 km dlouhá, střídavě stoupá a klesá a nabízí řadu nezapomenutelných vyhlídek. V zimním období se toto úchvatné místo promění v ledové království plné nádherných ledopádů.

Na samém okraji této přírodní rezervace, jen 4 km od města Chotěboř najdete moderní rekreační a vzdělávací středisko Chata Doubravka. Se svojí kapacitou a variabilitou ubytování je schopno zastřešit od základních 50-70 lůžek v hlavní budově až přes 100 lůžek včetně chatiček, domků k pronájmu či velkého stanu Tee-pee. Rozlehlý pozemek o rozloze 15.000 m2 poskytuje klid i volnočasové vyžití: 2 hřiště, ohniště, louku, les, posezení na terase i u řeky či horolezeckou stěnu. Pro děti je připraveno dětské hřiště, houpačky, skluzavky a velká trampolína. Středisko je v provozu celoročně. Kromě chutné domácí či vegetariánské kuchyně si zde vychutnáte hlavně přírodu v její plné kráse a dokonalosti.

Soutěžte s ubytovacím portálem e-pobyty.cz a vyhrajte pobyt v domku k pronájmu nebo 4 hodinový kurz lezení s certifikovaným instruktorem.

www.e-pobyty.cz
www.chatadoubravka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here