Klášterec nad Ohří – město pramenů, porcelánu i cyklistiky

0
645
Cyklostezka středem města

Klášterec nad Ohří leží na rozhraní Doupovských a Krušných hor. Městem protéká řeka Ohře a historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Klášterec se právem pyšní titulem Město porcelánu. V roce 1794 u nás byla postavena druhá nejstarší porcelánka v Českých zemích a provoz této porcelánky, bohužel už v nových budovách, funguje dodnes pod názvem Thun 1794 a.s.

Dominantou města je neogotický zámek, který obklopuje rozsáhlý anglický park s dendrologicky významnými dřevinami.

Lázně Evžénie

Na zámecký park navazuje lázeňská zóna lázní Evženie s lázeňským parkem. V lázních Evženie můžete ochutnat tři minerální prameny, a to pramen Evženie, který je nejstarší a objeven byl v roce 1883, Městský pramen, objevený v roce 1897 a nakonec třetí, Klášterecký, objevený téměř nedávno, v 90. letech 20. století. Klášterecká „Evženka“ postupně dosáhla značné popularity doma i v zahraničí. Ročně se v klášterecké stáčírně plnilo na 2,5 milionu litrových lahví a zdejší kyselkou byla dokonce zásobována i Rommelova armáda v Africe. V roce 2018 byla v lázeňském patku vysazena Lípa Olgy Havlové.

Lázně Evžénie

Procházkou mezi zámeckým a lázeňským parkem se můžete zastavit v loděnici na malé občerstvení a zapůjčit si pramici nebo kola. K výletu na kolech vybízí také cyklostezky, městem vede cyklostezka Ohře a od roku 2016 se každoročně pokračuje s budováním sítě pro cyklisty ve městě a blízkém okolí. Hlavním uzlem našich městských cyklostezek je nově vybudovaný cyklopark, kde si můžete kola a koloběžky také zapůjčit. Pokud vás kola omrzí, doporučujeme pěší výlet na některý z blízkých hradů. Nedaleko Klášterce jsou to zříceniny hradů Šumburk a Egerberk, ze kterých je neopakovatelný výhled po okolí!

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here