Monínecký podzim hraje všemi barvami

0
750

I během podzimního období má Areál Monínec na pomezí středních a jižních Čech rozhodně co nabídnout. Kromě okolní nádherné přírody to jsou také výhodné ubytovací balíčky obohacené navíc o možnost labužnických a vinných degustací.

Monínecký areál najdete v srdci Českého Meránu. Celý kraj je protkán řadou turistických stezek a cyklostezek. Například díky Stezce údolím Lužnice Toulavou, která byla jako první a jediná v Česku zařazena na seznam nejlepších stezek Evropy- Leading Quality Trails Best of Europe, se můžete vydat pěšky ke zbytkům hradu Příběnice a Stádleckému řetězovému mostu. Při té příležitosti lze zavítat rovněž do blízkého Tábora, kde najdete známou Bechyňskou bránu, hrad Kotnov a středověké podzemí.

Přímo v areálu je pak oblíbená stezka „Včely a mravenci“, která vás přehlednou a ucelenou formou seznámí s přírodními a místními zajímavostmi celé oblasti . Její součástí jsou rovněž panely, na nichž je vysvětleno, proč jsou včely užitečné a jaký je význam mravenců pro les. Zvládne ji opravdu každý. I když je mírně do kopce, měří pouhých 1,5 kilometru.

Chcete-li zkusit cyklistiku, není nic jednoduššího, než si v areálu půjčit elektrokolo a pak se již vydat na jednu z nabízených tras. Ta nejkratší, která měří jen 15 kilometrů, vás zavede za Chlístovskými menhiry. Jedná se o skupinku tří žulových kamenů, jež údajně vyzařují energii. Ti zdatnější možná uvítají trasu dlouhou až 36 kilometrů, která je zavede k vodní tvrzi Starý zámek u Borotína.

Dřív narození mohou na Monínec přijet třeba jen na 2 noci. V rámci speciálního seniorského balíčku na ně bude čekat cenově zvýhodněné ubytování, které nabídne nejen dvoulůžkový pokoj, ale i velkorysou snídani formou švédských stolů, speciální degustační menu, tříchodovou večeři a neomezený vstup do místního wellness. Nechybí ani možnost zapůjčení
trekingových holí!

Další informace o nabídce areálu naleznete na stránkách www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here