Nové vyhlídky na Ústecku

0
636

Město Ústí nad Labem je právem označováno jako město rozhleden a vyhlídek. Leží totiž v překrásné krajině Českého středohoří, v krajině typické kužely kopců dávno vyhaslých sopek, které skýtají mnoho nádherných pohledů na Labské údolí či samotné město.

Nejznámější rozhledny, mezi které se řadí např. Erbenova či Střekovská vyhlídka, jistě představovat nemusíme. Stejně tak mnozí turisté určitě znají Humboldtovu vyhlídku či neopakovatelný výhled z Vysokého Ostrého. V loňském roce však byly otevřeny dvě nové vyhlídky a jedna rozhledna, na které bychom vás rádi pozvali.

Na vrchu Kanon, mezi Krásným Březnem a Neštěmicemi, byla zpřístupněna Vyhlídka Františka Málka. Nese jméno známého ústeckého turisty, který měl k tomuto místu vřelý vztah. Vyhlídkové místo se pyšní prostorným dřevěným altánem a informačním panelem, který zpravuje návštěvníky o historii místa, geologii a archeologii. Vyhlídka nabízí úžasný pohled na řeku Labe a Labské údolí, na protilehlé obce Svádov a Olšinky a samozřejmě na město Ústí nad Labem.

(GPS rozhledny: 50°39‘57.335“N, 14°5‘28.750“E)

Z Novosedlického náměstí na Střekově vede nově značená turistická trasa k Vyhlídce Vlastimila Cajthamla. Lehce zastřešené posezení vyhlídky je ukotveno na skalnatém ostrůvku původního terénu a poskytuje zajímavé pohledy na různé části města Ústí nad Labem a krásnou krajinu v pozadí. Vlastimil Cajthaml byl první mistr sportu v turistice a nositel několika vyznamenání.

(GPS rozhledny: 50°39‘4.692“N, 14°3‘59.327“E)

Nedaleko obce Malečov byla zbudována dřevěná čtyřpatrová rozhledna Lucemburkův kopec. Z jejího vrcholu je možné spatřit Tiské stěny, Bukovou horu, Říp a blízký kopec Kukla, při dobré viditelnosti také Ještěd či hřbety Krkonoš. Pro lepší orientaci je na věži umístěna panoramatická fotografie s označením zajímavých míst. U rozhledny můžete k oddechu využít zajímavé dřevěné posezení a další odpočinkové prvky.

(GPS rozhledny: 50°37‘24.265“N, 14°8‘9.413“E)

Bližší informace o těchto i dalších rozhlednách a vyhlídkových místech vám rádi podají pracovníci Informačního střediska města Ústí nad Labem.

Informační středisko Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here