Letní Rokycany

0
863

Tak jako se zpívá v jedné známé lidové písničce „Jede, jede poštovský panáček, jede, jede poštovský pán. Vpředu má mošničku, vzadu má torničku, jede, jede do Rokycan“, tak i vy zabalte svojí „torničku“ a pojeďte k nám do Rokycan.

Plavecký bazén spolu s přilehlým koupalištěm tvoří dohromady plavecký areál, jenž nabízí celoroční vyžití milovníkům vodních sportů a zastáncům aktivní relaxace. Kolem celého areálu vede bruslařská dráha a zacvičit si můžete na workoutovém hřišti. Kolja, Tobruk, Obecná škola, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů, ve kterých se objevila vojenská technika z Muzea na demarkační linii. V muzeu vás čeká cca 150 kusů zcela pojízdné
vojenské techniky a mnoho jiných zajímavých exponátů spojených s vojenstvím.

V době prvohor se můžete ocitnout nejen díky známému filmu Cesta do pravěku, ale i díky Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech, které má ve svých sbírkách více než 103 000 zkamenělin. Mimo to se zde můžete podívat na historii železářství, cvočkařství a života na Rokycansku v 19. století.

K Rozhledně na Kotli vede modře značená turistická trasa, která je vhodná pro zdatné i méně zdatné turisty. A co z rozhledny uvidíte? Nejen Rokycany a přilehlé okolí, ale i vrcholky Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor a Českého středohoří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here