V Klášterci nad Ohří se rozjela sdílená kola

0
528

V Klášterci nad Ohří si cyklisté přijdou na své. Ve městě či v jeho okolí se koná nespočet cyklistických závodů, najdete u nás zrekonstruovaný cyklopark, uzel všech kláštereckých cyklostezek.

Přímo ve městě se můžete projet na cyklostezce kolem Kláštereckého potoka, na cyklostezce v Petlérské  ulici nebo se přesunout na Cyklostezku Ohře.

Nedávno jsme spustili pilotní projekt sdílených kol, která jsou k dispozici na 15 stanovištích ve městě. Můžete si je vypůjčit i vrátit na stanovené místo pomocí aplikace či zavoláním.

Projekt sdílných kol byl zahájen v dubnu na cyklostezce u hřiště v Dlouhé ulici a jeho cílem je využít potenciál cyklotras, které jsou již v Klášterci nad Ohří k dispozici. Díky podpoře města Klášterce nad Ohří si můžete půjčit kolo na prvních 15 minut zdarma, což znamená dojetí kamkoliv téměř po celém městě. Každých dalších 30 minut stojí 20 Kč, v případě vypůjčení kola na 24 hodin je cena 300 Kč. Kolo si můžete v aplikaci i předem zarezervovat na konkrétním místě a v konkrétní čas, v mapě uvidíte, zda se kola na daném stanovišti nacházejí. V rámci pilotního projektu bude ve městě 15 stanovišť pro zapůjčení nebo navrácení kol, v případě, že bude o projekt nadále zájem, síť sdílených kol budeme rozšiřovat.

Během prvního týdne proběhlo již 668 výpůjček, nejvíce byla kola využívána o velikonoční neděli, kdy si kolo zapůjčilo 134 nadšenců.

Kontakt:

Turistické informační centrum

Nám. Dr. E. Beneše 85

431 51 Klášterec nad Ohří

Tel.: +420 474 359 687

E-mail: icklasterec@muklasterec.cz

www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here