Turistická informační centra zahajují sezónu

0
582

Začátkem dubna a května se otevírají nejen hrady a zámky, ale také sezónní turistická informační centra. V ČR máme přes 510 certifikovaných TIC, z nichž necelá stovka upravuje otevírací dobu právě hned z kraje dubna či května. A není to náhodou.

Často se infocentra nachází právě v místech, kde je koncentrace turistů vyšší a jejich umístění potřebné pro různé výletníky. Uznejte, že s hezčím počasím se za poznáváním vydává větší množství pěších, cyklistů i motorkářů. A není nad to si z cesty odvézt nějaký pěkný magnetek, vizitku nebo pohled. Zároveň se v infocentru dozvíte další tipy, kam se vydat a co nevynechat při své návštěvě.

A přestože se může zdát, že přes zimu se v infocentru nic moc neděje, opak je pravdou. Přípravy na hlavní sezónu jsou nemalé. Kromě údržbových činností, rekonstrukcí a vylepšování zázemí se častopřipravují novinky ve formě nových prohlídek, návštěvních okruhů, poptávají se nové suvenýry – zájem o regionální a udržitelné produkty ze strany návštěvníků je čím dál větší. Dále se připravují kulturní akce, programy a stezky pro děti. Realizují se nové letáčky, mapky, katalogy nebo spoty – takovéto produkty byly v polovině dubna ohodnoceny v celorepublikové soutěži TURISTPROPAG, kam se letos přihlásilo na 200 děl a soutěžily v několika kategoriích. Výsledky jsou k vidění na webu turistpropag.cz.

Pokud se tedy chystáte do oblíbeného regionu už poněkolikáté, zavítejte i tak do tamního turistického informačního centra, jistě vás příjemně překvapí dalšími novinkami. Navíc na našem webu aticcr.cz najdete interaktivní mapu ČR podle krajů s kontakty na TIC a v záložce Informační centra dle krajů profily naší členské základny.

Pamatujte, že „turistické informační centrum, to je první krok na vašich cestách“.

www.aticcr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here