Putování po Ústeckém kraji – jak si hýčkat návštěvníky

0
785
Výhled z Děčínského Sněžníku

Plánujete dovolenou na kole nebo jen hledáte inspiraci? Využijte nový cykloportál www.stezky.cz, který představuje dálkové cyklotrasy v České republice a Labská stezka mezi ně určitě patří. Na této stránce najdete délku tras, jejich časovou náročnost i seznam služeb s certifikací.

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Vydat se na kole po cyklostezce Ohře nebo Ploučnici je nezapomenutelným zážitkem. Cyklostezka Ohře je jedna ze čtyř páteřních cyklotras Ústeckého kraje. Stezka vede krajem přes města Litoměřice – Louny – Žatec – Kadaň – Klášterec nad Ohří – Perštejn.

Rozhledna Velký Chlum

Druhou páteřní cyklotrasou kraje je Cyklostezka Ploučnice. Stezka spojuje Ústecký a Liberecký kraj. Na území kraje začíná v Děčíně na spojnici s Labskou stezkou, prochází údolím řeky Ploučnice směrem na Benešov nad Ploučnicí, Františkov nad Ploučnicí a Starý Šachov, kde přechází do Libereckého kraje. Na trase se nachází přírodní soutěsky a památky, jako třeba zámek Benešov nad Ploučnicí nebo hrad Ostrý ve Františkově nad Ploučnicí.

Labská stezka na území Ústeckého kraje nabízí velké množství oblíbených turistických cílů, mezi které patří hrady a zámky, rozhledny a vyhlídky. Zámek je možné navštívit v Roudnici nad Labem, Velkém Březně nebo Děčíně.

Děčínský Sněžník

Hrad Střekov se tyčí na skalnatém ostrohu přímo nad Labskou stezkou v Ústí nad Labem. Z rozhleden se nabízí Velký Chlum u Děčína nebo Hořidla na Litoměřicku. Na Velký Chlum vede červená turistická trasa z Děčína. Krásný výhled je také z vyhlídky Tři Kříže nedaleko Velkých Žernosek.

Přírodní zajímavostí je také samotná řeka Labe, která nedaleko Litoměřic vytvořila unikátní říční údolí – Portu Bohemiku. U Děčína teče Labe krásným údolím, které je nazývané Labský kaňon a je nejhlubším pískovcovým kaňonem v celé Evropě.

Z historických měst na Labské stezce pak určitě doporučujeme navštívit královské město Litoměřice, které je bránou Českého středohoří a již staletí je sídlem biskupství. Město nabízí řadu památek, jako je hrad nebo radniční věž.

Kratochvílova rozhledna v Roudnici

Kratochvílova kruhová betonová rozhledna se nachází na návrší Žižkových sadů na jižním okraji města Roudnice nad Labem.

Za návštěvu stojí také světoznámý Terezín, hora Říp, města Roudnice nad Labem, Velké Březno nebo Děčín – Křešice.

Zámek Velké Březno

Využijte řadu doprovodných služeb jako jsou přívozy, kempy či koupaliště, které se na Labské stezce a jejím blízkém okolí nacházejí. Zajímavým zážitkem pro rodiny s dětmi může být návštěva jedné ze zoologických zahrad v Ústeckém kraji. Na Labské stezce jsou to ZOO Ústí nad Labem a ZOO Děčín.

Velikonoce v Úštěku

Labská stezka je vedena na území 2 států a 4 krajů v České republice. Z celkových cca 400 km na území České republiky připadá na Ústecký kraj 96 kilometrů. Krušnohorská magistrála s délkou 136,5 km je na české straně nejdůležitější dálkovou cyklistickou linií podél česko-německé hranice.

Úštěcké Velikonoce, aneb zvesela do jara

Letošní 20. ročník je naplánován na sobotu 3. dubna v centru města Úštěk. Celý den od 9 do 18 hod se můžete těšit na velký dobový velikonoční jarmark, vystoupení folklórních souborů a divadel, pestrý průvod, obří slepice na chůdách s vejcem, pletení pomlázek, loutková scéna a dílničky pro děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here