HORKÉ NOVINKY Z AREÁLU MONÍNEC

0
1077

Monínec i pro letošní lyžařskou sezónu přichystal hned několik novinek. Mimo jiné se návštěvníci mohou těšit na oblíbené ježdění jak na Hlavní, tak Hotelové sjezdovce a další zajímavou nabídku.

Nalevo od spodní stanice lanovky je na Monínci pro zimní sezónu nově připravený tubing. Za jednu jízdu návštěvník zaplatí 30 korun, a například za 10 jízd celkem 200 korun. Již od loňska funguje hned vedle půjčovna a zázemí místní lyžařské školy, především pak samotný skipark, kde jsou pro nejmenší k dispozici interaktivní dětské slalomy, figurky a tunely. Dětský skipark obsluhuje jezdící pás a malý vlek poma. Novinkou je napravo u horní části lanové dráhy umístění nejstarší poštovny v Česku, která byla původně na Sněžce a poté na Javorové skále u Monínce. Letos v létě byla přemístěna přímo do skiareálu. První písemná zmínka o budově poštovny je přitom již z 2. července 1875, kdy v ní byla na nejvyšší hoře Česka umístěna c. k. rakouská telegrafní stanice.

Sjezdovky a další tratě

Hlavní sjezdovka na Monínci s celkovou délkou 1200 metrů je dostatečně široká a kvalitně upravovaná. K dopravě na vrchol slouží čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu v zimě i v létě. Horní část této sjezdovky obsluhuje v délce cca 600 metrů vlek kotva. V areálu je navíc 170 metrů dlouhá Hotelová sjezdovka.

Půjčovny lyžařského vybavení a skipark

U dolní stanice lanovky je nejen pokladna skipasů, ale i půjčovna lyžařského vybavení společnosti Intersport, Součástí půjčovny je i menší prodejna Intersport. Školní skipark je vlevo od lanovky.

Ubytování, občerstvení a další služby

Ubytování v areálu Monínec je pro všechny zajištěno ve stejnojmenném hotelu se stylovou restaurací, vnitřním bazénem s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány nebo penziony Čertovka a Nová Javorka. Nová Javorka vznikla na místě původního penzionu, byla otevřena loni v prosinci. U dolní části lanovky jsou pro rodiny s dětmi prostorné a pohodlné apartmánové domy, především ale navíc samoobslužná restaurace M2. Ve stejné budově najdete moderní dětskou hernu s nabídkou hlídání dětí.

Otevírací doba:
Po–Ne: 9–16:00 a 18–21:00 hodin

Poloha:
Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od
Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje

Kalendář akcí:
31. ledna – Monínec patří dětem
6. března – Sporten Dark SNOW Monínec

Více informací na stránkách:
www.moninec.cz

 

FOTO: Areál Monínec


 

SOUTĚŽ O SKIPASY - AREÁL MONÍNEC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here