SKIAREÁL JEŠTĚD JE PŘIPRAVEN NA ZIMU

0
1895

TMR Ještěd je plně připraveno na novou zimní sezónu a čeká na trvalý pokles teplot ke spuštění sněžných děl. Lyžaři se mají v nadcházející zimě opět na co těšit. Po akčním předprodeji sezónních skipasů proběhne zásadní změna v zasněžování.

Letošní prioritou se stává nejdelší sjezdovka Skalka s největším dětským výukovým prostorem Maxiland v České republice přímo na konečné tramvaje a u centrálního parkoviště P1 s multifunkční odbavovací budovou. Maxiland zahrnuje dva pojízdné pásy, 100metrový vlek Poma, dětský snowpark a sáňkařskou dráhu. Využít můžete také samoobslužné restaurace na dopadu skokanských můstků nebo si užít krásných výhledů z terasy nového kiosku na Pláních. Cílem TMR Ještědu je postupně vytvořit nejlepší příměstský skiresort.

Ještěd je nejdostupnějším lyžařským střediskem v České republice ležící v nadmořské výšce 5401000 m n. m. Z centra Liberce vás vyveze tramvaj až ke stanici lanovky Skalka. Z hlavního města se lyžaři dostanou na sjezdovku za pouhých 50 minut po dálnici D10. Skiareál Ještěd láká na 9,2 kilometrů sjezdovek všech obtížností, 3 lanovky a 5 vleků. Návštěvník může využít profesionální lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardů nebo obchodu sportovních doplňků.

Novinkou jsou dva typy tříhodinového skipasu, a to buď dopolední nebo cenově zvýhodněný pro odpolední lyžaře, platný po 13. hodině.

Dalšího vylepšení se dočká i gastronomie v ještědském areálu. Po loňské modernizaci samoobslužné restaurace MŮSTEK u lanovky Černý vrch – DENSO Line se gastro provozy dočkaly dalších příjemných změn. Kiosek na nástupní stanici lanové dráhy Skalka přímo u tramvaje se pyšní zbrusu novou zastřešenou terasou a navýšenou kapacitou. Zcela nový kiosek s terasou byl vybudován na horní stanici lanovky na Pláních a nabídne panoramatický výhled do krajiny. Půjčovna lyží a snowboardů se dočká dalšího obslužného místa, které přispěje k rychlejšímu a pohodlnějšímu odbavení klientů.

V nabídce se letos objeví kromě značky Sporten i testovací lyže prémiové divize Kästle od stejného českého výrobce. Pro snowboardisty jsou připraveny poslední modely značky Nitro.

Otevírací doba: 8:30 – 16:00 hod.

Večerní lyžování: na sjezdovce F10 – středa, pátek a sobota od 18 do 21 hodin.

www.skijested.cz


 

SOUTĚŽ O SKIPASY - SKIAREÁL JEŠTĚD

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here