ZIMNÍ NOVINKY V ÚSTECKÉM KRAJI

0
1347

Nejvíce navštěvované Krušné hory lemují severozápadní hranice Ústeckého Kraje. Lyžařská střediska se nacházejí blízko podhorských měst s bohatou historií a kulturním vyžitím. Velký zájem je o Krušnohorskou bílou stopu, která má v kraji dlouholetou tradici a je pro běžkaře velkým lákadlem.

Horská střediska Krušných hor každoročně lákají lyžaře a běžkaře na profesionální služby půjčoven, kvalitně upravené sjezdovky a skvělou dostupnost.

Skiareál Klínovec

Zcela nová lanovka čeká na turisty na Klínovci, 4místná lanovka s odpojitelným uchycením s vyhříváním a krycí bublinou. Skiareál každoročně modernizuje zasněžování do téměř plně automatizovaného systému. Celkem disponuje areál 147 sněžnými děly. Modernizace zasněžování zefektivní jeho proces a výrazně zkrátí i jeho dobu. Novou posilou vozového parku je nová rolba na úpravu sjezdovek v nejvyšší výkonnostní třídě. Celkový počet roleb pro úpravu povrchu sjezdovek je nově sedm.

Pro letošní zimní sezonu nedošlo ke zdražení většiny celodenních a hodinových jízdenek. Pro nadcházející sezónu zavede skiareál v nejvíce exponovaných termínech mezi vánočními svátky a v únoru tzv. top sezónu, v níž budou jízdenky dražší o několik procent oproti standardní sezóně.

Velkým lákadlem je propojení areálu Klínovec se skiareálem Neklid. Došlo také k rozšíření sjezdovky Dámská.

Klínovec je hlavně součástí InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg. Pokud si zakoupíte na Klínovci skipas na min. 1,5 dne, pak vám platí i v německém areálu Fichtelberg. Mezi vrcholy jezdí každou hodinu Skibus.

Otevírací doba:
denní lyžování: lanové dráhy a vleky 9–16:00
večerní: vlek F 16–21:00 hod.

www.klinovec.cz

Sport areál Klíny

Ideální místo pro rodinnou dovolenou nabízí horský hotel Emeran se zázemím Sport areálu Klíny. Hotel a celý skiareál je zaměřen především na rodiny s dětmi, sportovce, milovníky lyžování. Součástí areálu je lyžařská škola s vlastním uzavřeným areálem, půjčovna a servis lyží, sportovní hala, restaurace či skibar. Horské středisko je vzdálené 5 km od hranic s Německem a 95 km od Prahy. Užijte si večerní lyžování na sedačkové lanovce s osvětlenou sjezdovkou a snowparkem. Celková délka trati je 3100 metrů s kapacitou 3300 osob za hodinu. Parkování je zdarma na 5 parkovištích s kapacitou pro 400 osobních aut. Na Klínech si na své přijdou i příznivci cyklistiky. Pro rychlé zajištění skipasů slouží on-line rezervační systém v lyžařské škole a výukové prostředí, které využívá umělých terénních nerovností již u nejmenších dětí. Oblíbená je lesní „fun-line“ pro děti podél sjezdovek a značení lyžařských běžeckých tratí. Speciální SnowBike kola na sníh si zde můžete zapůjčit.

Otevírací doba:
denně 9–16 hod.

www.kliny.cz

Sport centrum Bouřňák

Bouřňák patři mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, je vhodnou lokalitou pro rodinné lyžování. Leží 13 km od Teplic a 90 km od Prahy. K dispozici je 6 sjezdovek s celkovou délkou přes 6 km a kapacitou 3 190 osob/ hodinu. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“.

Pro mírně pokročilé je připravena Hrobská sjezdovka, která se jako jediná nachází na jižním svahu. U horní pokladny na „Hrobské“ je nově připravena vytápěná útulna s terasou, kde se budete moci ukrýt před nepohodou, dobít telefon, případně zkonzumovat přinesené jídlo a nápoje.

Skialpové stezky v okolí lyžařského areálu jsou značené. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se nachází souhrnná mapa. K sestupům slouží sjezdovky. Sport Centrum Bouřňák o.p.s. také upravuje běžecké stopy v okolí Nového Města.

Otevírací doba:
Po–Pá: 9–16 hod.,
So: 9–18 hod., Ne: 9–16 hod

WWW.SCBOURNAK.CZ

Lyžařské středisko Zadní Telnice – lyžování pro všechny

Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Areál byl již v roce 1965 prvním průkopníkem zasněžování i nás, kdy zde bylo vybudováno první umělé zasněžování na území bývalého Československa. Šest lyžařských vleků o celkové délce přes 5 km nabízí několik propojených sjezdovek různých obtížností s přepravní kapacitou lanovky 1440 osob za hodinu. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí nad Labem i za hodinu z Prahy. Součástí areálu je velkokapacitní parkoviště pro 500 aut, které je vzdálené od vleků par metrů.

Otevírací doba: denně 9 – 16 hod.

www.ski-telnice.cz

Krušnohorskou bílou stopou

Cílem sdružení Krušnohorská bílá stopa je poskytovat návštěvníkům Krušných hor kvalitní služby související s provozem běžeckých tras a navázat na bohatou tradici Krušných hor před rokem 1945, kdy byly Krušné hory nejvíce navštěvované hory střední Evropy, což bylo dáno i koncentrací měst nad 800 m n. m. a veškerými aktivitami spojenými s cestovním ruchem.

V Krušných horách je organizováno několik akcí pro veřejnost jako například závody v běžeckém lyžování v Lesné, Dlouhé Louce, mistroství republiky ve psím spřežení, mistroství republiky v skijöringu a závody do seriálu mistroství Evropy, mistroství světa cyklistů v běhu na lyžích atd.

Dvě střediska Klíny a Dlouhá Louka jsou přímo napojena na běžecké areály v sousedním Německu. Běžecké stopy upravují čtyři sněžné rolby rolbami značky Pistenbully se sněžnou frézou na bruslení a stopovači na klasiku. Propojené, strojově udržované běžecké stopy dosahují délky cca 250 km. Nadmořská výška tras je v rozsahu 740 až 950 m n. m. Úsek Krušnohorské magistrály v okolí Cínovce má na starosti Sport centrum Bouřňák, které zajišťuje úpravu celkem 60 kilometrů běžeckých tras od Nového Města přes Moldavu, Cínovec, Mikulov, Dubí až po Fojtovice a na Komáří vížku.

Kromě samotné magistrály, která je v běžeckých mapách značená červeně, si můžete zaběhat také na desetikilometrovém zeleném lyžařském okruhu, pětikilometrovém modrém a na žlutě značených turistických trasách. Sport centrum Bouřňák je členem občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa, které zajišťuje údržbu běžecké stopy na celé Krušnohorské magistrále.

WWW.BRANADOCECH.CZ


 

SOUTĚŽ O SKIPASY - Ski Telnice - Sport centrum Bouřňák

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here