SKIAREÁL KLÍNOVEC PLNÝ BUBLIN

0
2026

Novinkou letošní zimní sezóny je výměna lanové dráhy Dámská. Místo původní tří sedačkové lanové dráhy s pevným uchycením vznikla zcela nová čtyřsedačková, s odpojitelným uchycením, vyhříváním kožených sedaček a pro Skiareál Klínovec typickou krycí bublinou.

Návštěvníci se tak mohou těšit na nesrovnatelně pohodlnější a rychlejší jízdu na vrchol. V loňském roce rozšířili o dvojnásobek přilehlou modrou sjezdovku, která je bezesporu jednou z nejvytíženějších, a proto byla výměna lanové dráhy nevyhnutelným a logickým krokem pro navýšení přepravní kapacity a zpříjemnění zážitků návštěvníků našeho areálu.

Nová lanová dráha má více než dvojnásobnou dopravní rychlost, a přitom delší nástupní a výstupní čas ve stanicích, celková jízda na lanovce se tak zkrátí o polovinu a zároveň se zvýší pohodlí lyžařů během jízdy. Při plné rychlosti odbaví až o 800 osob za hodinu více než původní lanová dráha. Klínovec Byl prvním areálem v ČR, který měl lanovou dráhu s krycí bublinou a tato bude již třetí. Více bublin, více komfortu.

Další plánují v blízké budoucnosti vybudovat na Neklidu, která by měla být šesti sedačková.

Více informací naleznete na webu: www.neklidnaklinovci.cz

Díky dlouhodobému zaměření na nejmodernější zasněžovací systémy pravidelně otevírají jako jeden z prvních areálů. Zasněžování je prioritou již několik let, každý rok zde investují do dalších technologií a vylepšení. Letos investice směrovaly na posílení čerpacích stanic, nákup nových vrtulových děl a navýšení kapacity retenčních nádrží o cca 20 tisíc kubíků vody. Díky tomu se dostanou na celkový objem přibližně 65 tisíc kubíků zadržené vody, což je bezesporu nejvíce v ČR. Retenční nádrže zajišťují soběstačnost při výrobě sněhu a to ze 70 %, bez ohledu na momentální přítoky povrchových vod.

V novém roce se těšte na prestižní událost – Olympiádu dětí a mládeže 2020, která se na Klínovec vrací po 4 letech. Termín konání je 19. 1.–24. 1. 2020.

Pro potřeby ODM se již v tuto chvíli připravuje část areálu (Neklid). Přípravy spočívají v terénních úpravách jednotlivých sportovišť, posílení zasněžování. Přímo na místo přestěhují 6 vrtulových děl, dále také posilují telekomunikační sítě pro zajištění streamů a online televizních přenosů.

OTEVÍRACÍ DOBA:
denní lyžování: lanové dráhy a vleky 9–16:00 hodin
večerní: vlek F 16–21:00 hodin

V návaznosti na nemalé investice došlo u denních a vícedenních skipasů pro dospělé ke zdražení o 5–7 %, cena jednodenního dětského ticketu zůstala stejná jako v loňské sezoně. Kompletní ceník je již k dispozici na webu www.klinovec.cz

www.klinovec.cz


 

SOUTĚŽ O SKIPASY - SKI AREÁL KLÍNOVEC

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here