ZIMA NA ÚSTECKU

0
2268
MYSLÍTE SI, ŽE ÚSTÍ NAD LABEM A JEHO OKOLÍ NENÍ PRÁVĚ IDEÁLNÍ
LOKALITOU PRO ZIMNÍ RADOVÁNKY? OPAK JE PRAVDOU! SVAHY
KRUŠNÝCH HOR NABÍZÍ PERFEKTNÍ PODMÍNKY PRO SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ ČI
SNOWBOARDING A CYKLISTICKÉ TRASY V OKOLÍ TISÉ SE V ZIMĚ MĚNÍ V RÁJ
BĚŽECKÉHO LYŽOVÁNÍ.

 

Lyžařský areál Zadní Telnice
Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Svým návštěvníkům nabídne 6 vleků, dvousedačkovou lanovou dráhu a devět sjezdových tratí o celkové délce 5060 m. Pro začínající lyžaře je pak k dispozici profesionální lyžařská škola s výukou v českém, německém a anglickém jazyce. Lyžařské středisko je od Ústí nad Labem vzdáleno pouze 18 km a disponuje vysokokapacitním parkovištěm, vzdáleným jen několik metrů od vleků.

Všechny důležité informace naleznete na stránkách www.ski-telnice.cz.

Skibusy
Druhou možností, jak se dostat do lyžařského střediska Zadní Telnice, je turistickou sezónní linkou číslo 10, tzv. skibusem z Ústí nad Labem. Skibusy jezdí obvykle od prosince do března, a to o víkendech a ve dnech školních prázdnin ze zastávky Divadlo přímo do lyžařského areálu. Jízdní řády a ceník naleznete na webu Dopravního podniku města Ústí nad Labem www.dpmul.cz.

Běžecké lyžování

Pro milovníky běžeckých stop nabízí okolí Ústí nad Labem hned několik variant. První variantou jsou pečlivě upravené běžecké tratě a okruhy v areálu osady Adolfov. Tratě nabízejí mírný terén ve dvou stopách s přímým napojením na lyžařský areál Zadní Telnice. Druhou variantou jsou běžecké okruhy v okolí Tisé, mezi kterými figurují jak části Krušnohorské lyžařské magistrály, tak i místní, méně frekventované trasy. Během cest se můžete občerstvit v Rájci, Ostrově nebo třeba v Turistické chatě v Tisé. Další informace o možnostech zimního vyžití v Ústí nad Labem poskytují pracovníci Informačního střediska města Ústí nad Labem (info. stredisko@mag-ul.cz, +420 475 271 700)
nebo webové stránky www.usti-nad-labem.cz.