Kam v Praze po prázdninách? Na Novoměstskou radnici na Karláku!

0
750

Na konci léta a na počátku podzimu se můžete těšit na radnici na zajímavé výstavy a koncerty, Festival delikátních chutí, komentované prohlídky či slevy během EHD. A nejen to! Přijďte si tedy na Karlovo náměstí užít volný čas a držme si palce, ať nám to nezkomplikuje Covid 19.

Od 4. 9. do 4. 10. si v Galerii v přízemí připomenete dětství a výročí 100 let od narození jednoho z největších našich loutkářů a výtvarníků na výstavě NEJEN BROUČCI Arch. Zdeňka Podhůrského. Od 7. 10. do 1. 11. zde můžete oslavit dvacáté bienále Tvůrčí skupiny na výstavě její výtvarné tvorby s názvem PODVACÁTÉ. Uvidíte různorodá výtvarná díla čtrnácti umělců.

Při výstupu na ochoz vyhlídkové věže si od 10. do 28. 9. prohlédnete díla žáků výtvarného oboru a grafiky žáků partnerské školy z Japonska na výstavě 5. setkání ZUŠ Praha 7 Šimáčkova. Na výstavě obrazů BARVY PŘÁTEL od 1. 10. do 10. 11. poznáte příběh dvou životních přátel, akademických malířů Vlastimila Elšíka a Borise Jirků. A v bývalém bytě věžníka uvidíte stálou expozici o historii Nového Města pražského.

V sobotu 10. října od 10 do 18 hod již pošesté radnici, její nádvoří a okolí zaplní tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa během FESTIVALU DELIKÁTNÍCH CHUTÍ. 19. 10. si pak budete moci pořídit něco pěkného na sebe na podzimním charitativním Ryder´s bazaru.

Zajisté vás nadchne i poutavý výklad při komentovaných prohlídkách (5. a 7. 10.) vhodných i pro děti: je potřeba si na ně předem zarezervovat místo. Budete se moci též nechat provést po radnici tak trochu jiným způsobem během představní Dnes provází Minor herci divadla.

Bohatý program je připraven i pro milovníky hudby. V historickém Velkém sále vystoupí Vilém Veverka s Jiřím Bártou (Challenge for Music II) a s Kateřinou Englichovu (15 LET SPOLU), soubor Victoria Ensemble (Křik Paříže, zpěv Londýna), Arkady Shilkloper & Vadim Neselovskyi (Rusko), klánovický dětský sbor Claireton Chorale a další. Pokračuje i hudební festival Stylové večery 2020 a NOVOFEST 2020.

Od 12. do 20. 9. bude radnice otevřena denně až do 20 h večer a poskytne zajímavé slevy během EHD – Dnů evropského dědictví. Zúčastní se i projektu Měsíc věží a rozhleden 2020, který bude ukončen 28. 10. ve 14 h výstupem na ochoz věže s českou vlajkou. A až do konce září se radnice účastní i kampaně V PRAZE JAKO DOMA s vouchery pro mimopražské turisty.

Kolemjdoucí mohou též posedět na nádvoří na zahrádce kavárny Café Neustadt, na betonových lavičkách sochařky Veroniky Psotkové či na barevné „Sedící postavě“ Alexandry Koláčkové v souvislosti s letošním sochařským festivalem Sculpture Line 2020.

www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here