ROKYTNICE ZAHÁJILA LETNÍ SEZÓNU

0
992

Rokytnice nad Jizerou zahájila letní cyklo-turistickou sezónu a zve všechny milovníky aktivního odpočinku do přírody. Lanová dráha Horní Domky a bikepark Rock-it-nice jsou připraveny na každodenní provoz. Naplánujte si výlet a přijeďte do Rokytnice poznávat krásy západních Krkonoš!

Rokytnice nad Jizerou leží v jednom z nejmalebnějších horských údolí a představuje pomyslnou bránu do Krkonoš i Jizerských hor. Jak v zimě, tak v létě sem proto míří spousta turistů, kteří chtějí aktivně odpočívat nebo jen tak lenošit a kochat se zdejší krásnou přírodou. V rámci letní sezóny si přijdou na své zejména milovníci přírody, turistiky a cykloturistiky. Ze dvou lanovek, které převážejí návštěvníky na hřebeny západních Krkonoš v rámci zimní lyžařské sezóny, bude tradičně v provozu pouze jedna, a to lanová dráha Horní Domky. Pouhých 500 m od výstupní stanice lanovky Horní Domky se nachází známé rozcestí Ručičky, odkud vede řada turistických cest k zajímavým místům západních Krkonoš. Můžete odtud vyrazit třeba na Dvoračky, k prameni Labe nebo do sousedního Harrachova. Moc pěkná procházka je také k Mumlavskému vodopádu, Pančavskému vodopádu nebo na Labskou boudu či Vrbatovu chatu. V místním infocentru je k dispozici nepřeberné množství propagačních materiálů a turistických map, ze kterých mohou turisté a milovníci cyklo výletů čerpat inspiraci.

V provozu je také bikepark Rock-it-nice, který ocení zejména vyznavači adrenalinové cyklistiky. Rokytnický bikepark nabízí tři sjezdové tratě všech úrovní obtížnosti v celkové délce 5 km. Pro letošní sezonu jsou nově upravené začátky všech tratí, na www.skiroky.cz je dostupná virtuální prohlídka v panoramatickém formátu. Přímo u nástupiště lanovky najdete lanový park v korunách stromů a otevřena bude také půjčovna kol v odbavovací hale lanové dráhy Horní Domky.

Od července bude lanovka i bikepark v provozu denně, a to po celou dobu letních prázdnin. V září přejdeme na víkendový provoz a od října začneme připravovat středisko na další lyžařskou sezónu.

Proč nejezdí také lanová dráha na Lysou horu?

Výstupní stanice lanovky na Lysé hoře leží v chráněné zóně Krkonošského národního parku. S ohledem na zdejší vzácnou přírodu je pohyb turistů v okolí výstupní stanice lanovky v letních měsících zakázán, zejména proto, že zde není napojení na turistickou cestu.

V rámci tradiční Svatomichaelské pouti, která se koná každoročně na přelomu září a října, bude ale lanová dráha na Lysou horu v provozu v režimu okružních jízd, bez možnosti výstupu na horní stanici a stane se tak jakýmsi největším kolotočem v rámci Rokytnické pouťové zábavy.

Provozní doba lanovky a bikeparku: 9–17:00 hodin, lanovka jezdí každých 30 minut, jízda ve 12:30 vynechána (polední pauza)

Více informací je k dispozici na infolince +420 733 733 053 nebo na info@skiroky.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here