72. ročník Pálavského vinobraní láká tradičně na víno ve všech podobách a na hvězdy českého i slovenského hudebního nebe.

0
972

Tři zářijové dny budou opět patřit bohatému programu Pálavského vinobraní. Na několika hudebních scénách se představí Miro Žbirka, Ewa Farna, Tata Bojs, Hradišťan & Jiří Pavlica nebo Naďa Urbánková. Nebude chybět víno, burčák a zábava pro velké i malé účastníky.

Celkem šest hudebních scén rozzáří hvězdní hosté a po celém Mikulově se tak rozezní hudba všech žánrů. Pátek v amfiteátru bude patřit indie-electro objevu roku 2017 mladé skupině Brixtn, oblíbeným Mirai, budoucí mamince a úžasné zpěvačce Ewě Farné a také „domácímu“ Davidu Kollerovi. Páteční scénu na Náměstí rozsvítí Modrý cimbál, Naďa Urbánková a Bokomara, In vino musica a oblíbení chůdaři Long Vehicle Cirkus. „Sobota na scéně amfiteátru je vždy hudebním vrcholem každého Pálavského vinobraní,“ uvedla produkční Irma Konešová. „Ani letošní ročník nebude výjimkou a do Mikulova dorazí legendární Miro Žbirka, krásná porotkyně Superstar zpěvačka Katarína Knechtová, Dasha s Pajky Pajk a Epoque Quartetem, které všichni znají hlavně díky Star Dance, a těšit se ještě všichni mohou na Support Lesbiens a Tata Bojs,“ doplnila Konešová. Sobotní Náměstí opět uvede program s odkazem na lidovou a folklórní tradici. K velkým hvězdám na Náměstí budou pak bezesporu patřit Hradišťan & Jiří Pavlica, Lenka Nová s kapelou nebo Laura a její tygři.

I letošní vinobraní si připravilo pro své návštěvníky několik novinek. Ať už se jedná o speciální vstupenku s degustací, panelovou diskuzi s podtitulem Cesta vína naším životem s odborníky nejen na víno, ale i například lidskou duši či společnost, novou „chill out“ zónu plnou food trucků v ulici Alfonse Muchy, možnost namalovat si vlastní kroj v art zóně na zámku nebo soutěž Po stopách vinaře ve zcela novém vizuálu.

„Pálavské vinobraní je vždy především oslavou vinařů a vína ve všech jeho možných podobách. V zámeckém sále se během celého víkendu bude opět konat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti s veřejnou ochutnávkou nejlepších vín,“ uvedla ředitelka pořádající společnosti Mikulovská rozvojová Petra Eliášová. „Milovníci vína se mohou těšit nejen na tuto soutěž, ale i mnoho degustací, ať už na zámku, ve Vinařském městečku nebo na stáncích na Náměstí,“ láká Eliášová. Nebudou chybět ani ukázky zpracování hroznů na terase zámku v podání Sedleckých vín. A jelikož k vínu patří i dobré jídlo, gastronomické speciality potkají návštěvníci ve stáncích takřka na každém rohu.

Na Pálavské vinobraní zavítá samozřejmě i král Václav IV. se svou šarmantní královnou Chantal Poullain. Se svou družinou dorazí král na Náměstí již v pátek a v sobotu v doprovodu své královny i veselého boha Bakcha pozdraví své nejmilejší mikulovské „poddané“ nejen na Náměstí, ale i v amfiteátru, na Kozím hrádku nebo na východní terase zámku. Program 72. ročníku nezapomene ani na menší účastníky. Mnoho her, divadýlek i žonglérských vystoupení bude pro děti připraveno v zámecké zahradě i na Kozím hrádku. Na zámku bude již poněkolikáté probíhat soutěž pro celou rodinu „Po stopách vinaře“ s možností stát se „Mistrem vinařem“.

Kompletní program i všechny užitečné informace o vstupenkách, dopravě, ubytování nebo parkování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz, Facebooku i Instagramu. Permanentka na kompletní program celého vinobraní stojí až do konce června 500 Kč, do konce srpna pak za 600 Kč a na místě za 700 Kč. Děti do 12 let a ZTP-P vstupné neplatí. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here