Užijte si Kokořínsko v kempu

0
615

Malebná údolí, pískovcové věže, bizarní skalní útvary, jezírka, mokřady i romantická lidová architektura – to vše je Kokořínsko. Překrásný kout České republiky v blízkosti Máchova jezera, od roku 2014 Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj.

Při toulkách Kokořínskem nesmíte opomenout jeho největší dominantu, hrad Kokořín, jež svého času okouzlil i známého romantického tvůrce Karla Hynka Máchu. Ujít si nesmíte nechat ani Pokličky. Pískovcové věže připomínající obří houby a po právu symbol celé oblasti. Z dalších skalních útvarů můžeme jmenovat Obří hlavu, Žábu, Kance nebo Sněhurku a sedm trpaslíků. Nejkrásnějšími místy celého Kokořínska vás provede tzv. Cinibulkova stezka.

Vstupní branou Kokořínska je obec Mšeno. Jen 2,5 km severozápadně od něj se rozkládá úchvatný skalní labyrint, jedna z mnohých zajímavostí Cinibulkovy stezky. V horkých letních měsících se mezi pískovcovými skalami příjemně osvěžíte. Přímo ve Mšeně můžete také navštívit vyhlášené místní lázně – ojedinělé koupaliště ve stylu art deco.

Otázku, kde se na Kokořínsku ubytovat, hravě vyřeší ATC Mšeno. Příjemný autokemp v areálu sportovního stadionu nabízí skvělé zázemí pro školy, sportovní soustředění, turisty i rodiny s dětmi. Přespat můžete ve stanu, karavanu, v čtyřlůžkových chatičkách s terasou nebo v ubytovně, která disponuje kapacitou 34 lůžek. Hostům je k dispozici společné sociální zařízení, plně vybavená kuchyňka a samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Ke stravování můžete využít restauraci s výbornou kuchyní, jež je součástí areálu.

ATC Mšeno se pravidelně umisťuje mezi nejoblíbenějšími kempy středočeského kraje a je zároveň nejlevnějším kempem v celém Kokořínsku. Kemp je v provozu od 1.4. do 31.10., ubytovna celoročně.

e-pobyty.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here