Malebné vyhlídky, výhodné vstupné i plavby lodí

0
634

Nasedněte v létě na vlak a vyrazte směr České středohoří a Podřipsko v Ústeckém kraji. Není to daleko od Prahy a zábavy tu najdete na několik dní.

V Roudnici nad Labem vám stačí jedna vstupenka na tři největší zajímavosti – věž Hláska, Lobkowiczký zámek a Podřipské muzeum. Samotné město si můžete projít po stopách jednoho ze tří okruhů. Když vyrazíte s mobilem, čeká vás trasa interaktivní. Vinný pavilon u zámku je otevřen celé léto!

Lodí po Labi – zážitek, který v létě nesmí chybět! Celé prázdniny plují denně krom pondělí lodě na trase Ústí nad Labem – Litoměřice. Loď vždy pluje až do Nučnic a v sobotu zajíždí do Roudnice nad Labem. Novinkou jsou také sobotní ranní plavby (v 9:30) opačným směrem – tedy z Litoměřic po proudu řeky do Ústí.

Ubytování na lodi v královském městě. Další skvělou novinkou je možnost se ubytovat na lodi Florentina Boat v Litoměřicích. Loď nabízí komfortní hotelové ubytování se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, je zde sluneční terasa, restaurace s barem, i možnost úschovy kol.

Litoměřice za 130 Kč můžete poznat během jednoho dne díky voucheru, který vás vezme na šest památek Malebné vyhlídky, výhodné vstupné i plavby lodí. Nasedněte v létě na vlak a vyrazte směr České středohoří a Podřipsko v Ústeckém kraji. Není to daleko od Prahy a zábavy tu najdete na několik dní.
– do katedrály, na věž, na Kalich, do třech kostelů i na výstavu! A ještě za vstupy dostanete zdarma odměnu
– kávu vlastního výběru z místního Lorefa Kafe aneb láhev výborného piva z Biskupského pivovaru U sv. Štěpána.

TICKET PACK – 5 vybraných turistických cílů s více než 40% slevou. Výhodný balíček pro návštěvníky Ústí nad Labem. Jedna vstupenka zahrnuje vstupné do zoo, jízdné na lanovou dráhu, vstupné do venkovního plaveckého areálu na Klíši a vstupné do městského muzea a zrcadlového bludiště na Větruši.

Skvělá zpráva pro turisty a vyznavače obytných aut

Zbrusu nový Stellplatz vyrostl přímo pod Milešovkou v obci Velemín. Nabízí 8 parkovacích míst s připojením na elektřinu, dočerpání čisté vody, vylití odpadní vody i chemického WC a zbavení se odpadků. Velemín je ideální místo pro pěší i cyklistické toulky do okolí.

Pro horaly bude chata Milešovka na vrcholu nejvyšší hory Českého středohoří otevřena celý červenec a srpen od úterý do neděle. Nabízí občerstvení, studené pivo i krásné suvenýry. Navíc zde mohou turisté využít k přespání Weberovy nouzovny.

A pro cyklisty?

Každou sobotu a neděli vyjíždí cyklobus do středohorských kopců. Cyklobus vyjíždí směr Verneřice – Víťova rozhledna a Buková hora a pak směr Kletečná. Z vrcholů můžete vždy sjet na Labskou stezku a vrátit se zpět. Na Labské stezce byly navíc opraveny další úseky. Ideální je rezervace na: https://rezervace.ceskestredohori.info/
Více tipů na www.stredohori.cz

Valdštejnský zámek nabízí stálé expozice a zajímavé výstavy

Dnešní tvář jedné z dominant Litvínova vtiskl architekt F. M. Kaňka na přání Jana Josefa z Valdštejna. Zámek byl dostavěn v roce 1742, a to za působení dalšího ze známého šlechtického rodu Františka Josefa Jiřího z Valdštejna. Litvínovský zámek je nyní přístupný veřejnosti po celý rok. Pozornost si zaslouží stálá expozice přibližující historii nejen samotného zámku, ale i života a práce místních obyvatel v první manufaktuře na sukno ve střední Evropě. Ta je doplněna zvětšenými grafikami, znázorňujícími právě výrobní proces v LITVÍNOVSKÉ HRABĚCÍ MANUFAKTUŘE. Na mladší historickou dobu odkazuje výstava HISTORIE VÝROBY HRAČEK HUSCH vyráběné v Litvínově v letech 1925-1938. Stávající výstava je doplněna o nové exponáty a velké elektrické kolejiště sestavené z železničních hraček HUSCH. Hračky zapůjčili sběratelé M. Smaha a M. Widenský.

Aktuálně je v prostorách instalováno i několik výstav. V první řadě se jedná o novou výstavu, nesoucí název LITVÍNOVSKÉ ZÁMECKÉ IMAGINÁRIUM DIVADLA BRATŘÍ FORMANŮ A JEJICH PŘÁTEL, která bude přístupná do 30. října. Díky nápadům přátel bratří Formanů a jejich divadla se zámek Valdštejnů proměnil v kouzelný svět. Prostory zámku jsou pro svět Imaginária jako stvořené. V každé místnosti se před návštěvníky otevírá úplně jiný svět. Střídá se maňáskové divadlo, les s bystřinou, herny plné dřevěných hraček, o pár metrů dál se ocitnete u moře. V neposlední řadě stojí za prohlídku stálá expozice SOCH STANISLAVA HANZÍKA. Zajímavostí je, že se některé z jeho vystavovaných soch objevily v českém filmu Pupendo.

Více najdete na:
www.mulitvinov.cz
www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here