Přijeďte si do Klášterce užít kulturu i osvěžení!

0
524

Město Klášterec nad Ohří ležící na levém břehu řeky Ohře na rozhraní Krušných a Doupovských hor, je právem nazýváno Perlou Krušnohoří.

Dominantou města je neogotický zámek s anglickým parkem a na něj navazující zóna lázní Evženie s lázeňským parkem. Najdete u nás také loděnici na břehu řeky Ohře, kde si lze vypůjčit jízdní kola nebo loďku na projížďku po řece, či tenisové kurty. Navštívit můžete kláštereckou porcelánku založenou v roce 1794. Je to jedna z nejstarších českých porcelánek a funguje zde Porcelánová školička, kde si děti mohou ozdobit vlastní hrneček.

V okolí Klášterce nezapomeňte navštívit některý z blízkých hradů – Šumburk či Egerberg, ze kterých je nádherný výhled po okolí. Zamířit můžete do nedalekých Krušných hor, které nabízejí mnoho možností k trávení zimní i letní dovolené. Jsou zde jak turistické, tak cyklistické trasy, které zvládnou i děti, cyklisté si u nás zkrátka přijdou na své. Nově u nás najdete zrekonstruovaný cyklopark, uzel všech kláštereckých cyklostezek, s novými cestami využitelnými i pro kolečkové brusle a workoutové hřiště.

V červenci u nás můžete navštívit festival vážné hudby Klášterecké hudební prameny pod taktovkou Jaroslava Svěceného, který probíhá na kláštereckém zámku. Zámek nabízí několik okruhů včetně Pohádkové země Vítězslavy Klimtové plné skřítků a strašidel a po strašidelných zážitcích v našem zámku vám určitě přijde vhod osvěžení v našem aquaparku, kde se můžete svézt na jednom z nejdelších tobogánu v ČR.

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here