Novinky v Dolním Poohří na prázdniny

0
567

Plánované prázdninové akce jsou zaměřeny jednak na turisty z nedalekých příhraničních oblastí, ale také na domácí obyvatele regionu s cílem přilákat je k poznávání krás Ústeckého kraje.

Největší prázdninovou akcí pro veřejnost bude Den Ohře, který se letos po toku řeky posouvá do Žatce. Letos proběhne tradiční akce v novém. Den bude probíhat tak trochu v turistickém duchu. Připravuje se šestikilometrová poznávací trasa městem, zaměřená především na rodiny s dětmi. Program startuje v sobotu 23. července. V srpnu chystá agentura na Lounsku cykloputování po regionálních producentech. Na výletě chce představit některé zajímavé držitele certifikátu POOHŘÍ regionální produkt®.

Jirkovský flerjarmark

V sobotu 16. července od 10 do 16 hodin se bude konat v jirkovské synagoze opět flerjarmark. V příjemném prostředí se sejde několik rukodělných umělců s vlstní originální tvorbou. Najdete tu například nový kousek do svého šatníku, ale i šperky, tašky, kabelky a spoustu dalšího zboží. K pohodovým nákupům zazpívá písničkář Petr Lüftner, který se bude doprovázet na akordeon. Přijďte si zpříjemnit sobotní den a udělat si malou radost nějakým pěkným výrobkem.

Císařský den v Kadani

Nejvýznamnější kulturní akcí města je Císařský den, kterým si Kadaň připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. z roku 1367 a 1374. V sobotu 27. srpna ovládnou historickou část města dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba a pouliční divadlo. Od 10 hodin dopoledne se můžete těšit na krále Karla a jeho družinu. Slavnostní průvod dorazí na Císařský den ve 14 hodin. Program bude probíhat na několika místech. Na Mírovém náměstí bude celý den historický jarmark s dobovými stánky a tradičními řemesly. Na velkém pódiu bude probíhat bohatý program, zakončený velkolepým ohňostrojem. Na městských hradbách si děti mohou projít Sedmero rytířských ctností. Smetanovy sady budou patřit rytířskému ležení, kde uvidíte jezdecké a sokolnické ukázky, netradiční hry pro malé i velké a turnaj v lukostřelbě.

Letní lounské vábení

Letošní ročník bude kombinací klasického víkendového Vábení (6.-7. srpna 2022) a „alternativní podoby“, kdy od července do září budete moci navštívit několik akcí. Letní lounské vábení jsou oficiální letní městské slavnosti v Lounech, kde zažijete hudbu na třech scénách, sport, divadlo a ohňostroj. Bližší informace a program najdete na www.lounskevabeni.cz

 

Destinační agentura Dolní Poohří, o. p. s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 ŽATEC
Provozovna: Chmelařské muzeum
nám. Prokopa Velkého 1952, 438 01 Žatec
Tel.: +420 731 086 714
E-mail: reditel@dolnipoohri.cz
www.dolnipoohri.cz
Facebook: DolniPoohri

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here