TŘI PERLY TŘEBONĚ

0
918

Město Třeboň a jeho okolí je nejen rájem cyklistů, turistů, vodáků, rybářů, houbařů a všech milovníků přírody. Spoustu jedinečných zážitků, zábavy a poučení pro malé i velké najdete také v následujících objektech.

Dům Štěpánka Netolického

Dům je mimořádným příkladem zachovalé renesanční architektury. Svůj název získal po slavném majiteli, rybníkáři a staviteli Zlaté stoky Štěpánku Netolickém. Dnes je zde zřízeno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví. V interaktivně vzdělávací expozici můžete odhalit tajemství stavby rybničních soustav a umu starých rožmberských rybníkářů. Kinosál nabízí krátký film o Zlaté stoce, další sály pak funkční modely, dotykové obrazovky a hry a hříčky pro malé i velké. Jedinečné galerijní prostory se využívají ke konání zajímavých výstav, přednášek, tvůrčích dílen a kulturních akcí.

Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví
v domě Štěpánka Netolického
Masarykovo náměstí 89/i, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 380 130 004
E-mail: dum.stepanka.netolickeho@mesto-trebon.cz
www.dumstepankanetolickeho.cz

Věž staré radnice

Věž staré radnice je symbolem a dominantou města již po staletí. Dnes tato 31 metrů vysoká čtyřboká věž s ochozem, hodinami a cibulovitou střechou nabízí jedinečné výhledy na historické jádro města, malebné náměstí i do okolní krajiny. Cestou na ochoz čeká na návštěvníky 100 schodů. V mezipatrech mohou zhlédnout příležitostné výstavy a příslušenství ke starému mechanickému hodinovému stroji, pro děti a zvídavé dospělé jsou připraveny kvízy a hra s rožmberskými pověstmi Straší nám ve věži. Radniční věž je otevřena celoročně.

Prohlídky zajišťuje:

Turistické informační centrum
Masarykovo nám. 1, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 384 721 169
E-mail: info@itrebon.cz

Dům přírody Třeboňska

Návštěvnické centrum chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko poskytuje informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech. Stálá expozice „Krajina a lidé“ seznamuje s dílem renesančních rybníkářů, s příběhem léčivé slatiny a třeboňského lázeňství a především s výjimečným přírodním bohatstvím Třeboňska. Ve videosále můžete zhlédnout filmy Rok v krajině mokřadů a Rybářův den a každá z místností expozice má také vlastní videokiosek. Expozice nabízí i zábavně-naučné aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií. Na děti se těší maskot a průvodce – dubový skřítek Milda Dubulík.

Dům přírody Třeboňska
Zámek 110, 379 01 Třeboň
Tel.: +420 384 724 912 / 601 330 960
E-mail: dum.prirody@mesto-trebon.cz
www.dumprirody.cz/dum-prirody-trebonska

www.ceskainspirace.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here