SLADKÉ JARNÍ PROBUZENÍ V TŘEBONI

0
931

Nechte se inspirovat jedním z měst České inspirace a prožijte jaro v Třeboni! Je zde pro vás připravena pestrá paleta barev, tónů, chutí a vůní.

Stými barvami rozkvete město při Jarní slavnosti (4. 4.), výstavě květin Amarylis na zámku (10.–19. 4.) nebo Otevírání lázeňské sezóny (30. 5.). Uši vám nakrmí tóny Třeboňských nocturen (26. 3.) a desítek dalších koncertů. Nové chutě podráždí vaše mlsné jazýčky při Švýcarském jaru (25. 4.), Čokoládování (2. 5.) nebo Street Food Festivalu (9.5.). Energii do žil vám vlije krásná příroda Třeboňska při cyklovyjížďce Třeboňská šlapka (16.5.). Poeticky vás naladí přehlídka Třeboň poetická (21.–22.3.).

Brány historické perly v rybniční krajině jsou vám otevřeny po celý rok. Město nabízí spoustu nezapomenutelných zážitků.

Náměstí bývá malebnou kulisou slavností a řemeslných trhů. Daleký pohled do kraje vám nabídne věž staré radnice. V empírovém Divadle J. K. Tyla můžete zhlédnout jednu z nejstarších dochovaných malovaných opon. Tajemství stavby rybničních soustav můžete odhalit v Domě Štěpánka Netolického. Interaktivní expozice Domu přírody Třeboňska láká svými zábavnými i naučnými aktivitami pro malé i velké.

Prohlídky a stálé expozice nabízí také Státní zámek Třeboň se třemi prohlídkovými okruhy, Schwarzenberská hrobka, Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí a augustiniánský klášter, Muzeum a galerie Třeboň, Muzeum Jana Žižky, Galerie a čokolatérie Třeboň v Marcipánu, pivovar Regent, Akvárium ve Vratislavském domě či Záchranná stanice pro volně žijící živočichy.

Širokou škálu léčebných i relaxačních pobytů a pohlazení po těle i duši najdete v lázeňských domech Slatinných lázní Třeboň. Výletní lodí se můžete vydat po hladině rybníka Svět na Cestu kolem Světa a na okružní jízdu vás zve také výletní vláček Třeboňáček.

Turistické informační centrum Třeboň
www.facebook.com/itrebon.cz
www.itrebon.cz

www.ceskainspirace.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here