LIBERECKÝ JARMARK 2019

0
1519

Po 442 letech se opět rozezvučí čilý obchodní ruch dobového jarmarku před památnou radnicí, aby připomenul lesk dob dávno minulých a počátek řemesel našeho rodného města, jenž stvrdil svým podpisem dne 11.dubna 1577 vlastní rukou Rudolf II. Habsburský, král český a císař římský.

Jubilejní 20. ročník „Liberecký jarmark 2019“ se bude opět odehrávat v prostoru náměstí Dr. E. Beneše v sobotu 8. června od 9:00 hodin do 22:00 hodin a vneděli 9. června od 9:00 do 16:00 hodin.

Letošní jarmark bude zaměřen na atmosféru dobového tržiště tvořící prodejci, kupci, řemeslníci předvádějící svá řemesla, pekaři nabízející koláče i preclíky. Směs kejklířů, hudebníků, tanečníků, šermířů a fakírů oživí tržiště svými výstupy po celý den.

Vsobotu jarmark slavnostně otevře Kateřina z Redernu s panem primátorem. Po slavnostním předání listiny stvrzující pořádání trhů, v doprovodu stráží, projdou celé tržiště a osobně se seznámí s řemeslníky a nabízeným zbožím.

Hlavním programem, obou dnů, bude rytířský turnaj na koních. Večerní program nás zavede na velkolepý barokní ples v doprovodu řadou pyrotechnických efektů, který vyvrcholí ohnivým vystoupením žonglérů a fakírů.

www.visitliberec.eu, www.liberec.cz www.facebook.com/visitliberec

TEXT: Miroslav Kněbort

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here