Krkonošemi na kole, aneb ráj cyklistů

0
1200

žhavou novinkou, která se věnuje cykloturistice v Krkonoších je nová brožurka „Krkonoše na kole, aneb tipy na výlety pro milovníky cyklistiky“.

Proč vznikla?

Protože stále více se rozmáhající cyklistika, jak nadšenců polykajících kilometry, tak „hobíků“, resp. jezdců turistů, ale i rodin s dětmi, motivuje k vytipovávání dalších a dalších míst, jak všem zájmovým skupinám rozšířit možnosti a kam je poslat.

Co obsahuje?

Kromě patnácti poměrně podrobně popsaných cyklovýletů také mapky a výškové profily každého z nich. Dále desatero bezpečného pohybu v terénu, značení cyklotras, seznam lanovek s letním provozem i důležité kontakty na pomoc v nouzi. Důležitou součástí brožurky jsou QR kódy, odkazující na trasu vyznačenou na www.mapy.cz a youtube kanál „Krkonoše Svazek“. Na něm si můžete prohlédnout nová cyklovidea. Brožurku získáte zdarma v krkonošských informačních centrech.

Nová cyklovidea

Zhruba dvouminutová videa vznikla především pro lepší představu cyklistů, kteří cyklotrasy v Krkonoších neznají. Cyklovidea vás provedou např. z Kořenova přes tři rozhledny do Jilemnice. V západních Krkonoších představí Sjezd do kraje zapadlých vlastenců. Z Horních Míseček k rozcestí U Čtyř pánů, odtud pěšky k Prameni Labe, pak Labské boudě a odtud sjezdem do Vrchlabí. Dlouhý sjezd z Hnědého vrchu v Peci pod Sněžkou vás zavede až do Vrchlabí. Videa si prohlédněte na Youtube: „Krkonoše Svazek“.

K výletům využijte Krkonošské cyklobusy

Cyklobusy svými linkami od června do září protínají region a vyvezou vás i s koly do různých částí pohoří. Jízdní řád získáte v krkonošských informačních centrech, na autobusových zastávkách, kde cyklobus staví, nebo na www.krkonose.eu

Vyzkoušejte Pumptrack

Ptáte se, co to je? Je to oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině. Jezdci nepoužívají pedály. Místo šlapání, jako hnací síly, „pumpují“ rukama i nohama při projíždění nerovností a krouží kolem dokola. Na pumptracku můžete jezdit v podstatě na jakémkoliv druhu i velikosti kola.

Kde pumtracky v Krkonoších najdete?

V Trutnově, Hostinném, Herlíkovicích, Mladých Bukách, ve Špindlerově Mlýně, Harrachově. Více informací najdete na:

www.krkonose.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here