KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – MĚSTO PRAMENŮ A PORCELÁNU

0
977
Foto: Štěpán Malast

Klášterec nad Ohří leží na rozhraní Doupovských a Krušných hor. Městem protéká řeka Ohře a historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Na našem jedinečně řešeném náměstí, které je postavené z kopce, si nezapomeňte prohlédnout sloup Nejsvětější Trojice, který má dvě zajímavosti – je na něm v jeho zadní části vyobrazen nejstarší znak města Klášterce a byl postavený jako poděkování za to, že se Klášterci vyhnula morová epidemie. Na náměstí se nachází městská galerie Kryt. V sezóně je přístupná denně včetně víkendů a svátků od 8:30 do 17:00. V červnu u nás můžete navštívit výstavu Nepřemožitelná věnovanou Miladě Horákové a o prázdninách se nezapomeňte podívat na výstavu portrétních fotografií slavných osobností Lenky Hatašové s názvem V jiném světle.

Zřícenina hradu Šumburk

Dominantou města je neogotický zámek, který obklopuje rozsáhlý anglický park, ve kterém je umístěno muzeum porcelánu ze sbírek UMRUM. Na něj navazuje lázeňská zóna lázní Evženie a lázeňský park, kde byl v roce 2018 vysazen Strom Olgy Havlové.

V lázních Evženie můžete ochutnat tři minerální prameny. Pramen Evženie, který je nejstarší, objevený v roce 1883, Městský pramen, objevený v roce 1897, a nakonec třetí, Klášterecký, objevený téměř nedávno, v 90. letech 20. století.

Procházkou mezi zámeckým a lázeňským parkem se můžete zastavit v loděnici na malé občerstvení a zapůjčit si zde můžete pramici a projet se po řece Ohři s výhledem na zámek nebo kola a udělat si výlet po okolí.

K výletu na kolech vybízí cyklostezky v okolí, zajet si můžete také do nedalekého pivovaru Chalupník v Perštejně a pokud vás kola omrzí, doporučujeme pěší výlet na některý z blízkých hradů. Nedaleko Klášterce jsou to zříceniny hradů Šumburk a Egerberg, ze kterých je neopakovatelný výhled po okolí.

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85, 431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.muklasterec.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here