LETNÍ DOVOLENÁ NA ÚSTECKU? PROČ NE?

0
773

Sedm dní plných zábavy, turistiky a objevování. Poznejte Ústí nad Labem a okolí.

Den první: V přírodě a přitom v centru města – Bertino údolí a Erbenova vyhlídka

Jen pár minut chůze od centra města vás velmi mile překvapí romantika Bertina údolí. Jedná se o přírodovědně zajímavé území, skryté před nezasvěcenými zraky. Bertiným údolím prochází naučná stezka, která se často využívá jako prodloužená procházka na Erbenovu vyhlídku.

Den druhý: Labské údolí z cyklistického sedla i z lodní paluby

Ústím nad Labem prochází jedna z nejkrásnějších cyklistických stezek – Labská stezka. Provede vás nejen malebným Labským údolím, ale nabídne i řadu technických či kulturních památek. Své cyklistické výlety můžete rovněž ideálně kombinovat s lodní dopravou. Labská stezka totiž vede okolo celé trasy lodních linek. Využít lze hned několik přívozů. K dispozici je také půjčovna kol a koloběžek v Cyklocentru města Ústí nad Labem.

Den třetí: Za romantikou na hrad Střekov

Hrad z počátku 14. století přilákal svým nádherným umístěním v Českém středohoří řadu známých osobností. Jeho obdivovateli byli např. malíř Ernst Gustav Doerell, básník Karel Hynek Mácha a světoznámý hudební skladatel Richard Wagner, jehož romantická atmosféra Střekova inspirovala ke zkomponování opery Tannhäuser. Objevte jeho krásu i vy.

Den čtvrtý: Centrem města za vilovou architekturou

Provinční české královské město Ústí nad Labem se v druhé polovině 19. století proměnilo v přední průmyslovou metropoli Rakouska-Uherska. Stráně nad městem tak začaly plnit honosné paláce místních továrníků a obchodníků. Vydejte se je prozkoumat třeba s audioprůvodcem, kterého si zapůjčíte v informačním středisku.

Den pátý: Od výletního zámečku k vodopádu

K jednomu z nejvyšších vodopádů v Českém středohoří vás dovede naučná stezka Větruše – Vrkoč, která začíná u výletního zámečku Větruše. K tomu se z centra města dostanete lanovou dráhou z obchodního centra Forum. Stezka vám nabídne několik úchvatných pohledů na masiv Vysokého Ostrého, na hrad Střekov či Masarykovo zdymadlo.

Den šestý: Za zvířaty do zoologické zahrady

Ústecká zoologická zahrada láká na unikátní kolekci zvířat z celého světa ve více než 250 druzích. Užít si můžete např. komentovaná krmení zvířat, projížďku zoovláčkem, kontaktní venkovský dvorek či oddych v jedné z restaurací.

Den sedmý: Zasloužený relax na jezeře Milada

Jezero Milada je skvělým místem jak pro relaxaci pasivní, tak aktivní. Ke koupání je určena hlavně severovýchodní pláž, kde je během sezóny otevřeno občerstvení. Další možností, jak zde můžete trávit čas, je jízda na kole, bruslích či kondiční běh. Okolo jezera vedou tři různě dlouhé okruhy, které můžete libovolně kombinovat.

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here