VÍKEND PLNÝ KONCERTŮ V JINDŘICHOVĚ HRADCI

0
1612

Přijeďte si užít babí léto do Jindřichova Hradce a zažít Příběh Viléma Slavaty z Chlumu a Košumberka.

Dne 23. května uplynulo přesně čtyři sta let od chvíle, kdy byl roku 1618 vyhozen z oken pražského hradu jako jeden z nenáviděných císařských místodržících a tímto činem byla rozpoutána třicetiletá válka. Prohlídky, které proběhnou ve večerních až nočních časech 7. a 8. září, vás provedou nejen všemi zásadními ději tohoto dne, včetně samotné defenestrace, ale i mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavedou vás i do některých běžně nepřístupných míst. Uvidíte téměř čtyřicet herců v dobových kostýmech, tajné schůzky šlechty, zazní výstřely z dobových zbraní a na jejich konci se ocitnete na počátku třicetileté války.

14. září až 16. září se posluchači a milovníci chrámové hudby mohou těšit na víkend plný koncertů v rámci slavností Adama Michny z Otradovic a 22. září proběhne čtvrtý ročník Svatováclavských slavností, oslav vína s tradičním českým jarmarkem a folklorní hudbou.

Až do konce roku máte možnost zhlédnout v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií výstavu „My lidé jsme krásní / Fotografie Jana Saudka“ – tvorbu jednoho z našich nejznámějších světově uznávaných fotografů.

Až do 31. října můžete soutěžit s Interaktivním průvodcem Poznej Hradec, který představuje zábavnou formou poznávání města nejen pro rodiny s dětmi, a to navíc s možností výhry hodnotných cen.

 

Informační středisko město Jindřichův Hradec
Panská 136/I
377 01 Jindřichův Hradec
Tel.: +420 384 363 546
E-mail: info@jh.cz
www.infocentrum.jh.cz
www.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here