PRÁZDNINOVÉ AKCE DOLNÍHO POOHŘÍ

0
1009
Zámek Klášterec

Přemýšlíte, kam o prázdninách vyrazíte na kulturní, hudební či historické akce? Co takhle zkusit region, kde jsou nejrůznější památky, hrady, zámky, přírodní atraktivity, regionální pochutiny a zábava pro děti? Tak to je kraj Dolního Poohří přesně pro Vás.

Louny

Své putování regionem můžete započít v Klášterci nad Ohří. Městský zámek s parkem Vám nabízí možnosti prohlídek, občerstvení a nejrůznější kulturní akce. Jednou z nejvýznamnějších akcí města jsou Klášterecké hudební prameny, kde každoročně vystupuje virtuóz Jaroslav Svěcený. Letos se akce koná od 4. do 8. 7.

Po toku řeky dále se rozkládá město Kadaň. I zde najdete celou řadu vyžití pro sebe i rodinu. V centru města vystoupejte na radniční věž a pokochejte se pohledem do krajiny. Navštivte muzeum čarodějnic, nábřeží Maxipsa Fíka s replikou Staroměstského orloje, nebo zavítejte do Františkánského kláštera. Dne 24. 8. byste neměli vynechat již 27. ročník Císařského dne, jenž oslavuje příjezd Karla IV. na Mírové náměstí.

Kadaň

Královské město Žatec – místo, kde je pivo a chmel doma. Město nabízí aktivity nejen pro milovníky piva. Ačkoliv největší a nejznámější z nich je bezpochyby Dočesná. S bohatým programem se letos uskuteční ve dnech 6.–7. 9.

Městem Louny výčet atraktivit zdaleka nekončí. Zde určitě stojí za navštívení Letní lounské vábení. Toho se letos můžete zúčastnit ve dnech 9.–10. 8. Na pěti scénách si na své přijdou všechny věkové kategorie. Lounsko nabízí i plno jiných aktivit. Potěší milovníky adrenalinu (paragliding na vrcholu Raná), historiky (archeoskanzen v Březně u Loun nebo Vernerův mlýn), ale i cykloturisty (Cyklostezka Ohře).

Region Dolního Poohří Vám nabízí několik možnost ubytování, ať už v penzionu, hotelu, či kempu. Pro poslední jmenovanou možnost využijte ubytování v kempech vodní nádrže Nechranice, kde můžete využít i školy jachtingu pod vedením profesionálů. V Dolním Poohří se zkrátka nebudete nudit. A vězte, že jste vždy vítáni!

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Provozovna: Chmelařské muzeum, nám. Prokopa
Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
Tel.: +420 731 086 714
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here