BOHATÁ NABÍDKA LETNÍCH LITOMĚŘIC

0
928

Každý, kdo se v létě vydá do Litoměřic, by měl využít jedinečnou možnost a navštívit Okruh církevní památky.

Výhodný voucher za běžnou cenu tří vstupů – 150 Kč lze využít na vstup do osmi krásných památek – katedrálu sv. Štěpána, věž u katedrály, děkanský kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, kostel Zvěstování Panny Marie, Diecézní muzeum, barokní a středověkou expozici Severočeské galerie výtvarného umění a oblíbenou městskou věž Kalich na budově radnice. Na jednotlivých památkách je možné si dopřát odborný výklad od mladých studentských průvodců. Za každou návštěvu získáte razítko a za každá tři razítka pak zdarma odměnu – třetinku piva v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo kávu vlastního výběru v hodnotě 50 Kč ve Fér Kafe v parku Václava Havla.

Do Litoměřic se můžete vypravit i lodí nebo využít cyklobus do okolí!

Lodě Porta Bohemica nebo Poseidon jezdí mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem celé léto. Během prázdnin pluje loď od 3. července pravidelně od středy do neděle. Linka DÚK 901 pořádá i řadu mimořádných plaveb! Například podvečerní plavby do Litoměřic nebo plavby až do Mělníka. Pokud máte raději cyklotoulky, využijte víkendový cyklobus! Ten vyráží o víkendu 3x denně z Roudnice nad Labem přes Litoměřice až do Velemína nebo Lovečkovic.

České středohoří patří v létě i dětem!

Zažijte s nimi pirátskou bitvu na jezeře Chmelař u Úštěka o víkendu 12.–13. července, kdy na vodě i na souši bude možné spatřit piráty, pirátské lodě, šermíře a zažít pravou pirátskou atmosféru během tří strhujících bitev. V Úštěku pak nezapomeňte zajít za pravými čerty do místního čertovského sklepení. Stejný víkend se můžete vypravit na noční prohlídky podzemních chodeb pevnostním městem Terezín, kde za světla dobových luceren poznáte bastionovou pevnost úplně jinak! Muzikálové léto na zámku v Ploskovicích proběhne od 17. do 27. července, kdy se odehraje i pohádka Kocour v botách. Pohádkové prohlídky pak na zámku Libochovice pobíhají celé léto.

Více informací nebo tipy na výlety najdete na: www.stredohori.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here