Jarní nádech Poohří

0
544
Divice

Turistická sezóna bude brzy zahájena, a proto neváhejte a přijeďte navštívit některé z mnoha památek a turistických míst, jež nabízí kraj Dolního Poohří.

Ať už jste milovníci hradů a zámků (Krásný Dvůr, Klášterec nad Ohří, Nový Hrad v Jimlíně, Stekník, Peruc, Líčkov, Pátek,…), jejich zřícenin a tvrzí (Perštejn, Šumburk, Egerberg, Pravda, Žerotín, Divice…), historických a královských měst (Kadaň, Žatec, Louny), rozhleden (Schillerova, Vochlice, Sv. kopeček v Kadani, Chmelový maják v Žatci, Novogotický templ v Krásném Dvoře,…) cyklostezek nebo přírodních atraktivit, vše můžete najít v Dolním Poohří. K tomu Vám naservírujeme ještě to nejlepší z místních certifikovaných produktů a pochutin a na nevšední a nezapomenutelný zážitek máte zaděláno.

Panenský Týnec

Pokud k nám vyrazíte ze směru od Prahy po dálnici č. 7, jako první potkáte Panenský Týnec – magický chrám, který Vám, jak je dokázáno, navodí pozitivní mysl a energii. V roce 2014 byl dokonce vyhlášen nejmagičtějším místem v ČR. Naopak z karlovarského směru se Vám u nás jako první představí Perštejn. Můžete zde třeba ochutnat jedno z našich certifikovaných piv v pivovaru Chalupník. V jižním cípu Poohří pak nevynechejte např. návštěvu kostelů ve Vroutku, rozhledny v Kryrech či vitrážnické dílny a galerie Skloart v Lubenci.

Stezka V korunách stromů

V našem regionu to zkrátka žije, lidé jsou tu šikovní, zapálení pro turismus i řemeslo, a i proto Vám máme co nabídnout z již tak bohaté studnice tipů na výlety. Neváhejte a přijeďte. U nás v Poohří jste vždy vítáni!

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Provozovna: Chmelařské muzeum,
nám. Prokopa Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: dolnipoohri@gmail.com
www.dolnipoohri.cz, www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here