Vítejte v Klášterci nad Ohří, městě porcelánu

0
824

Město Klášterec nad Ohří, ležící na levém břehu řeky Ohře na rozhraní Krušných a Doupovských hor a je právem nazýváno Perlou Krušnohoří.

Dominantou města je neogotický zámek s anglickým parkem a na něj navazující zóna lázní Evženie, kde je návštěvníkům k dispozici i loděnice na břehu řeky Ohře, kde si lze vypůjčit jízdní kola nebo loďku na projížďku po řece, či tenisové kurty. Navštívit můžete také kláštereckou porcelánku Thun 1794 a.s., založenou v roce 1794. Je to jedna z nejstarších českých. Zamířit můžete do nedalekých Krušných hor, které nabízejí mnoho možností k trávení zimní i letní dovolené. Jsou zde jak turistické, tak cyklistické trasy, které zvládnou i děti a úplní začátečníci, cyklisté si u nás zkrátka přijdou na své. Ve městě či v jeho okolí se koná nespočet cyklistických závodů, z těch nezajímavějších jmenujme třeba seriál cyklistických závodů Pohár Peruna.

Nově u nás najdete zrekonstruovaný cyklopark, uzel všech kláštereckých cyklostezek, s novými cestami využitelnými i pro kolečkové brusle a workoutové hřiště. Přímo ve městě se můžete projet na cyklostezce kolem Kláštereckého potoka, na cyklostezce v Petlérské ulici anebo přesunout na Cyklostezku Ohře. Na té se milovníci kol mohou projet od roku 2008. Cyklostezka Ohře vede z Chebu až do Litoměřic a v okolí Klášterce nabízí skvělé výhledy i atraktivní cíle. Na trati jsou zabudována odpočívadla pro cyklisty i pro pěší včetně mapových podkladů na informačních tabulích se stojany na kola.

foto: Štěpán Malast, Vojta Marvan

Turistické informační centrum
Klášterec nad Ohří
Nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here