KLÁŠTERECKÁ NEJ…

0
1016

Přijměte naše pozvání do města Klášterce nad Ohří, perly Podkrušnohoří. Najdete nás na rozhraní Krušných a Doupovských hor v severozápadních Čechách v malebném údolí řeky Ohře.

Klášterec nad Ohří se pyšní zámkem, ve kterém se nachází muzeum porcelánu, pohádková země Vítězslavy Klimtové i sbírky vzácných minerálů. V rámci prohlídkového okruhu můžete navštívit také Thunskou hrobku a po 113 schodek vystoupat na zámeckou věž.

Za návštěvu stojí také místní porcelánka, která byla založena v roce 1794 a je tak druhou nejstarší porcelánkou u nás. Výroba zde funguje dodnes a je největším výrobcem porcelánu u nás. Nově se zde konají prohlídky provozu a dětští návštěvníci si mohou v Porcelánové školičce vyrobit svůj vlastní porcelánový suvenýr.

Pobyt ve městě si můžete zpestřit také návštěvou muzea hodin poblíž kláštereckého náměstí, nejstarším exponátem jsou hodiny z roku 1580.

Naproti muzeu se pod věží klášterecké radnice nachází turistické informační centrum, kde získáte tipy na výlety či na kulturní akce během celého roku. Součástí infocentra je městská galerie Kryt, jež pořádá v měsíčních cyklech výstavy současného výtvarného umění i další tematické výstavy.

Z náměstí projdete do zámeckého parku, na který plynule navazuje lázeňský areál Evženie, kde vyvěrají tři minerální prameny. V lázních se léčí nemoci pohybového a cévního aparátu, hlavní nabídkou jsou však wellness pobyty. V lázeňském areálu můžete navštívit také restauraci Peřeje v budově historické střelnice, kavárnu, tenisové kurty, využít půjčovnu koloběžek a v nedaleké loděnici také půjčovnu loděk.

I okolí města se vyplatí probádat. Léto přeje vodákům na řece Ohři, návštěvníky aquaparku s jedním z nejdelších tobogánů v ČR a pěší turisty po celý rok nadchnou procházky po okolních zříceninách hradů Šumburk a Egerberg.

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85, 431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.czo.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here