OSLAVTE 100. VÝROČÍ REPUBLIKY NA MĚLNÍKU

0
1688

Starobylé město na soutoku Labe a Vltavy slaví letos velkolepě nejen 100. výročí založení Československé republiky, ale rovněž 14.–16. září už 80. pořádané vinobraní, které je nejstarší a největší tradiční vinařskou slavností v Čechách.

K oběma výročím odkazuje nabitý kulturní program letošního vinobraní, od historického průvodu alegorických vozů přes swingový orchestr Petra Soviče Golden Big Band Prague s Evou Pilarovou se speciálním programem na oslavu 100 let české státnosti a další tematická „prvorepubliková“ hudební vystoupení či ohňovou show Trikolóra inspirovanou barvami státní vlajky až po velkolepý slavnostní ohňostroj. Největšími magnety budou během tří dnů bohaté zábavy pro všechny generace vystoupení Lucie Bílé, Moniky Absolonové, Xindla X, Mig 21, Wohnout, Krausberry či Michala Prokopa & Framus Five.

Také Mělnické kulturní centrum přispěje k oslavám 100. výročí vzniku republiky hned několika tematickými akcemi. Unikátní výstava fotografií Prvorepubliková architektura na Mělníku ve fotografii bude v Masarykově kulturním domě zahájena 2. října současně s výstavou NPÚ Architektura ve službách první republiky. Hudební doprovod vernisáže obstará Velký dechový orchestr MKD.

4. října zde uvede soubor Městských divadel pražských – Divadlo Rokoko inscenaci Čapek. Hra sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele avelkého člověka, čelícího na sklonku života zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

24. října zazní v MKD slovenština v komedii Bratislavského hudobného divadla Mandarínková izba jako připomínka společné minulosti Čechů a Slováků v rámci Československa.

Mělnické kulturní centrum o.p.s. – mekuc
U sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here