Zámek Zruč nad Sázavou – ráj pro celou rodinu

0
880

Městu dominuje zrekonstruovaný pseudogotický zámek. Navštívíte zde dobové interiéry „Krále železnic“ Jana Schebka. Děti potěšíte návštěvou Zábavné stezky rytíře Miloty Kolowrata, kde si v zámeckém příkopu vyzkouší střílení z luku, šplh na totem nebo lov ryb.

Zábavně naučnou stezkou zámeckým parkem s mnoha úkoly a zastaveními dojdete k nově zpřístupněné Kolowratské věži. Středověká věž, která kdysi sloužila jako hláska hradní stráže, nyní v každém patře nabízí interaktivní hru pro děti a zábavným způsobem seznamuje malé i velké návštěvníky s její historií. Děti mohou projít tajnou stěnou, složit znaky rodů vládnoucích na Zruči nebo sestavit z písmenek odpověď na otázku. Dospělí se mohou na naučných panelech seznámit s historií Kolowratské věže. Z vrcholu 20metrové Kolowratské věže se můžete nejen rozhlédnout po okolí, ale také si zasoutěžit, zda poznáte koruny všech stromů obklopujících Kolowratskou věž.

Navštívit můžete i expozici Příběh řeky Sázavy s mnoha herními prvky a videoprojekcí. Můžete je také vzít na dětské hřiště, na kterém je kromě nezbytných prolézaček, houpaček, kolotoče a pískoviště také unikátní kuličková dráha a dopravní hřiště. Dvacátý druhý ročník Historických slavností proběhne ve zručském zámeckém parku v sobotu 6. 8. 2022 od 10:00 do 19:00 hod. Jako vždy se můžete těšit na dobový jarmark, hudbu, tanec, šerm, kejkle, střelbu a podobně. V sezoně otevřeno denně od 9 do 17 hodin.

Zámek Zruč nad Sázavou
Tel.: +420 327 531 329
E-mail: zamek@mesto-zruc.cz
Facebook: Zámek Zruč nad Sázavou
Instagram: Zámek Zruč
www.zamek-zruc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here