Turistická oblast Česká Kanada nabízí aktivity pro tento rok

0
1144

Turistická oblast Česká Kanada, součást malebných jižních Čech, je ideálním místem nejen pro letní dovolenou. Na své si tu přijdou všechny věkové kategorie, které tu čeká spousta zábavy                a dobrodružství.

Česká Kanada, je jednou z turistických oblastí jižních Čech, rozprostírající se od hranic s Jihomoravským krajem a krajem Vysočina až po zámek Červená Lhota. Nedílnou součástí takto rozsáhlého území jsou turisticky dominující města – Jindřichův Hradec, Dačice, Slavonice a Nová Bystřice, spousta významných historických památek a nespočet aktivit pro volný čas.
Cyklisté mohou využít hustou síť cyklotras protínající území České Kanady, které je zavedou na známá i méně známa místa. Pro plánovaní tras můžou návštěvníci využít webových stránek www.ckanada.cz, kde si sami naplánují trasu ke zvolenému cíli nebo se mohou nechat inspirovat vytipovanými trasami, které vedou přírodou nebo po méně frekventovaných místech.
I pěší turisté se mohou vydat vstříc zážitkům. Možností je nespočet – následovat značené pěší trasy, každá z nich vede za dobrodružstvím nebo využít naučných tras s různou tématikou, které návštěvníkům přiblíží krásu a rozmanitost přírody, nebo je vtáhne do zajímavé historie tohoto území.
Ani v tomto roce Česká Kanada nezapomněla na malé návštěvníky. Pro děti s rodiči je opět připraveno „Putování s dětmi po České Kanadě“. Při putování děti objeví spoustu zajímavých míst a ještě získají odměnu. Jediným úkolem pro děti je sbírání razítek do průvodce, užít si Českou Kanadu a na konci svého putování vyzvednout odměnu na některém z informačních center České Kanady. A kde děti získají razítka? Na všech místech, kde si užijí skvělou zábavu – ZOO Na Hrádečku, Obludiště, úzkokolejka, Léto v kukuřici, Dům gobelínů, Výstavní dům Stará radnice, Cesta pohádkovým lesem nedaleko Slavonic, koupaliště Dačice, rozhledna U Jakuba, Houbový park, bazén Jindřichův Hradec, Hvězdárna a planetárium prof. F. Nušla, Bejčkův Mlýn nebo Muzeum fotografií a obrázkových medií. Veškeré informace najdete na www.ckanada.cz
Pro milovníky historie a památek se opět otevřou brány hradu Landštejn, zámku Dačice, třetího největšího hradebního komplexu Jindřichův Hradec, pohádkového zámku Červená Lhota a dalších malých zajímavých zámečků.
Brány muzeí a galerií také nezůstávají zavřené a i v létě budou vítat své návštěvníky. Muzeum veteránů v Nové Bystřici vystavuje další zrenovovaná historická auta, Provaznické muzeum v Deštné poodhalí tajemství výroby provazů a sousedící Letecké muzeum návštěvníkům ukáže zajímavosti z historie letectví.
Drsná krajina s malebnými rybníčky, skalními útvary různých tvarů a různorodou přírodou nabízí nespočet možností pro nezapomenutelná dobrodružství. Vydejte se jim vstříc. Více informací a tipů najdete na webových stránkách www.ckanada.cz nebo na www.jiznicechy.cz/ceskakanada. A aby vám neutekly aktuální informace sledujte nás na facebooku a instagramu @ckanada.cz.

Slavonice

Zvůle

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here