Komfortní lyžování v příhraničí Šumavy

0
1663

Na recepci Landal Marina Lipno vám zajistí zimní radovánky, lyžování pro celou rodinu v nedalekém rakouském skiareálu Hochficht nebo Sternstein, které jsou svou kvalitou i službami totožné s Alpskými středisky. Skipas na Hochficht nebo Sternstein můžete získat přímo na hotelové recepci, po příjezdu pak jdete rovnou na sjezdovku.

Lyžování srovnatelné s Alpami nabízí skiareál Hochficht ve výšce 1 338 m n. mořem, který je největším rakouským skiareálem hned po Alpách. Vyzkoušejte celkem 21 kilometrů atraktivních sjezdovek všech obtížností, zábavné dráhy s vlnami, tunel nebo funpark pro Freestyle. Na Hochfichtu postavili pro letošní zimu novou 10místnou kabinkovou lanovku Reischlbergbahn, která má velkou přepravní kapacitu.

Skiareál Hochficht je oblíbený především pro rodiny s dětmi. Hochficht nabízí rodinné slevy, během jarních prázdnin lyžují všechny děti do 10 let v doprovodu lyžujícího rodiče za 3 € den, mládež do 19 let za dětské ceny.Přímo u parkoviště stojí dětský lyžařský park Fichtl s pojízdným kobercem a dalšími atrakcemi. Hlad a zimu snadno zaženete v rodinné restauraci s dětským koutkem. www.hochficht.at


Skiareál Sternstein s kabinkovou lanovkou jen 20 minut autem od Lipna a necelou hodinu z Českých Budějovic, uspokojí i pokročilejší lyžaře. Nabídka celodenního lyžování se slevou 1+1 skipas zdarma a další užitečné slevy najdete v turistickém průvodci Grenzgenial. Neocenitelný je systém zpomalení lanovky při nastupování a vystupování, který uvítají především ti nejmenší. Výhodou je česky hovořící personál, instruktoři lyžování v dětském parku Elefuntasia se slony a dalšími zvířaty. Češtinu, kterou zde slyšíte na každém kroku, na svahu či v restauraci. 

Více najdete na www.sternstein.at

Aktuální informace o sněhových podmínkách se dozvíte na:

WWW.LIPNO-STERNSTEIN-HOCHFICHT.CZ