SKIARÉNA JIZERKY – trojice areálů pro celou rodinu

0
885

V loňském roce byla na Tanvaldském Špičáku vybudována odpojitelná 4sedačková lanovka s bublinou od firmy Leitner, kterou si návštěvníci velmi oblíbili a ocenili její komfort a rychlost. Letos v létě prošly úpravou jak výstup, tak nástup na této lanovce a lanovka byla řádně zkolaudována.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí v rámci Jizerských hor celkem 17 km sjezdovek, 20 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy, 3 pohyblivé koberce a 1.300 parkovacích míst.

Úpravy tratí

V letošním roce zahájili před zimní sezónou rozšiřování sjezdových tratí na Tanvaldském Špičáku. Podařilo se rozšíření Turistické sjezdovky ve střední pasáži až na 40 metrů a také částečně upravit a srovnat. Finální terénní úpravy proběhnou v roce 2020. V příštím roce se bude pokračovat s rozšiřováním sjezdovek na Slalomáku a vedle vleku Zalomený. Celkem dojde k rozšíření sjezdových tratí o 4 hektary.

Více sněžných děl

Na Tanvaldském Špičáku opět přidali další podzemní rozvody jak pro vodu, tak pro elektřinu, aby bylo zajištěno více míst pro umístění zasněžovacích děl. I letos přibyla konkrétně 4 automatická děla od firmy Supersnow.

Ceny skipasů

Pro letošní sezónu areál zavádí tzv. top sezónu, která zahrnuje vánoční a jarní prázdniny. Cena za jednodenní skipas pro dospělou osobu v ní na Tanvaldském Špičáku stoupne na 690,- Kč. Na Bedřichově a Severáku se bude jednat o navýšení na 420,-Kč z loňských 400,-Kč. Skipasy na Tanvaldském Špičáku zdražují v průměru o 8%. Důvodem zvýšení cen jsou investice do modernizace areálu, růst nákladů mzdových a za elektrickou energii.

Služby a půjčovny

V každém ze ski areálů najdete lyžařskou školu a půjčovnu pod názvem SKIARÉNA SPORT. Půjčovny a servis se nachází přímo v centrech jednotlivých areálů.

Jizerky CARD – karta hosta Jizerských hor

Návštěvníci získají množství výhod a slev, užijí si svou dovolenou nebo prodloužený víkend. Díky Jizerky CARD je možné čerpat zajímavé slevy či cenová zvýhodnění v Jizerských horách. Zajímavé bonusy nabízí lyžařské areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov. Slevy je možné čerpat i na výuku lyžování či zapůjčení sjezdového vybavení. Kartu Jizerky CARD dostanete ZDARMA při ubytování na 2 a více noci od ubytovatele, který je členem Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory.

Přehled slev a výhod s Jizerky CARD naleznete na www.jizerske-hory.cz

www.skijizerky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here