LIPNO NABÍZÍ KOUZELNOU RODINNOU DOVOLENOU

0
1091

V žádném jiném zimním středisku nenajde rodina s dětmi tolik volnočasových aktivit jako v Lipně nad Vltavou. Na malé i velké lyžaře tam čeká přes třináct kilometrů perfektně upravených tratí včetně tří unikátních skicrossových drah. Lyžaře láká i Stezka korunami stromů, nebo například místní vyhlášená lyžařská škola.

Kouzlení s lišákem Foxem Místní lyžařská škola pro začínající sjezdaře vychovala už tisíce lyžařů. Spoléhá se především na zkušené instruktory a na prvním místě jsou vždy zábava a bezpečnost. Mladí lyžaři využívají k učení dětské hřiště Foxpark i Školní sjezdovku. První lyžařské krůčky dělají na Lipně děti už ve třech letech. Nejvíce zábavy však zažívají při animačních programech s Lišákem Foxem ve Fox parku. V letošním roce si oblíbený maskot připravil speciální zábavný program plný triků a celá sezóna se tak nese ve znamení kouzlení.

Sjezdové tratě jsou pro začátečníky i sportovce Skiareál Lipno investuje do svého zdokonalování každý rok desítky miliónů korun a tomu odpovídá i úroveň sjezdových tratí. Ty jsou bezpečné jak pro děti, tak i dospělé a nechybí ani adrenalinové trasy. Lyžaři si užívají ve Snowparku, nebo ve třech skicrossových drahách. Takovým počtem, ale i úrovní skicrossu se nemůže pyšnit žádné jiné středisko v republice. Mezi novinky budou v letošní zimě patřit i nová lanovka a další dvě sjezdovky. Velmi oblíbený je i slalom, kde si mohou lyžaři mezi sebou poměřit své síly. Na některých tratích jsou přichystané i uměle vytvořené nerovnosti, na kterých si malí i velcí lyžaři pěkně zařádí. Celkem mají k dispozici už přes třináct kilometrů sjezdových tratí, které dokáže Skiareál zasněžit už při prvních větších mrazech díky flotile sněžných děl. V areálu samozřejmě nechybí ani připravené běžkařské tratě.

Z lyžáků na Stezku korunami stromů

Stezka korunami stromů patří mezi největší atrakce v celém Jihočeském kraji, když její návštěvnost je srovnatelná například s Karlštejnem nebo libereckou zoo. Za dobu jejího fungování na ní už vyrazily více než dva milióny lidí. Lákají je nevšední výhledy, když za jasného počasí jsou vidět i vzdálené vrcholky Alp. Stezka je dobře přístupná i v zimě. Lyžaři tam mohou zanechat své sportovní náčiní. Stezka je po celé své délce bezbariérová a nabízí i Ptačí stezku.

Lipenská ledová magistrála

Návštěvníci Lipna nad Vltavou mohou využívat také místní půjčovny Intersport rent, která je hned u Chaty Lanovka, nebo také u Kapitanátu. Kromě párů lyží na mírů jsou v nabídce i snowboardy a další vybavení. V zimě je velký zájem i o brusle, když půjčovna nabízí přes osmdesát párů a zájemci vyrážejí na místní ledovou magistrálu. Jakmile má led více než osmnáct centimetrů, vzniká mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravovaná bruslařská dráha, která měří téměř 11 km. Kousek od ledové dráhy je pak Aquaworld Lipno, který je ideální pro relaxaci vymrzlého těla. Děti pak mají možnost zadovádět si například v lipenském Hopsáriu.

Karta hosta Lipno.card

Pokud jste v Lipně nad Vltavou, rozhodně se vyplatí registrovat si kartu Lipno.card, která je zároveň skipasem. Aktivujete si ji na internetu a otevřou se vám brány k lipenským zážitkům. Více najdete na www.lipno.info, nebo na e-shopu lipnocard.cz, kde si můžete zakoupit skipasy výhodněji.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here