LYŽAŘSKÝ AREÁL ZADOV – PRAVÁ ŠUMAVSKÁ POHODA

0
1651

Díky lehkému a středně těžkému profilu sjezdových tratí je areál Zadov vyhledávaným areálem pro rodinnou dovolenou, jarní prázdniny nebo školní lyžařské kurzy. Lyžařský areál Zadov se skládá z několika areálů propojených skibusem a rozprostírá se v nadmořské výšce 890–1 120 m n. m.

V lyžařském areálu Zadov je celkem 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km a 8 přepravních zařízení o celkové kapacitě 6500 osob/hod. Více než 75 % sjezdovek je uměle zasněžovaných a některé areály provozují i večerní lyžování.

V areálu Kobyla je připraveno celkem pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 m, snowpark, jeden malý vlek, lyžařská škola s výukovým hřištěm, pohyblivým kobercem a dětským kolotočem, půjčovna lyží a snowboardů, 3 rychlá občerstvení. Areál Kobyla je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Pod vrcholem Churáňov leží středisko s retro jedno-sedačkovou lanovou dráhou Zadov – Churáňov s nejdelšími sjezdovkami červené i modré obtížnosti a délce přes 1 kilometr.

Dalším střediskem je rodinný areál u Horejšů, který je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Areál s výukovým hřištěm a 300 metrů dlouhou pomou slouží i pro výcvik a lyžařské školy. Poblíž je k dispozici slušně vybavená půjčovna lyží.

V celém areálu Zadov je přes 600 parkovacích míst, která jsou zdarma, většinou v těsné blízkosti sjezdovek. Všechny skipasy zakoupené na LD Kobyla platí i na výše uvedená střediska včetně areálů Nové Hutě, Kvilda a Kubova Huť. Celý areál Zadov je obsluhován místním bezplatným skibusem, který zajíždí i do okolních obcí.

Běžkaři mohou využívat v okolí Zadova a Churáňova 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras s návazností na dalších 300 km tras po celém Národním parku Šumava. Neznámější trasy vedou z Churáňova na Zlatou Studnu, Horskou Kvildu, Kvildu (Šumavská magistrála) nebo z Churáňova přes Přilbu na Staré Hutě a Nové Hutě. Na Churáňově je také známý lyžařský běžecký stadion se závodními tratěmi, na kterých se jel i závod Světového poháru v běhu na lyžích.

TIP NA VÝLET
V areálu Zadov je i unikátní rozhledna. Ta byla vytvořena
ze stávajícího skokanského můstku z roku 1978. V roce
2015 byla zrekonstruována a je znovu zpřístupněna
turistům jako rozhledna. Vrcholová plošina rozhledny je
ve výšce 32 m nad zemi, 1109 m n. m.

INFOBOX

• 4,5 km sjezdových tratí, 2 lanové dráhy denně v provozu
• Jedinečné večerní lyžování 6 dní v týdnu v areálu Kobyla
• Bezplatná parkoviště přímo u sjezdovek, bezplatný skibus
• Family pass Zadov – slevy pro rodiny s dětmi
• Slevy pro děti do 6 let a seniory nad 60 let
• Speciální slevy pro školní kurzy
• Slevy pro držitele průkazu ZTP, karet ISIC, ITIC, ALIVE

Provozní doba areálu:
8:30–16:00 DENNĚ,
18:00–21:00 večerní lyžování DENNĚ,
mimo pondělí a 24.12.


Lyžařský areál Zadov
Tel.: +420 388 428 119
E-mail: info@lazadov.cz
www.lazadov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here