Skiareál Lipno má perfektní podmínky pro lyžaře a chystá na víkend zábavu na svahu i mimo něj.

0
671

Perfektní podmínky pro zimní sporty jsou právě teď ve Skiareálu Lipno. Na sjezdovkách leží více než 70 cm technického i přírodního sněhu, v provozu jsou všechny čtyři lanovky i všechny pojízdné koberce ve výukovém hřišti Foxpark. Lyžování bez front na téměř 10 km upravených sjezdových tratí, testování lyží Rossignol a Dynastar, Vodnický víkend s kapelou Rybníkáři i lyžařské závody pro hendikepované sportovce za účasti stříbrného medailisty z Tokia Arnošta Petráčka. Takový bude nadcházející víkend v největším skiareálu na jihu Čech.

O tom, že je Skiareál Lipno ideální destinací pro rodiny s dětmi se všichni budou moci přesvědčit také o nadcházejícím víkendu. Pro lyžaře všech kategorií, začátečníky i pokročilé bude připraveno téměř 10 km sjezdových tratí všech obtížností. Od těch mírných až po více náročné. Pro úplné začátečníky bude k dispozici výukové hřiště Foxpark, které slouží všem lyžařským nováčkům, a to zcela zdarma. Těm, kteří rádi zkouší nové věci udělá jistě radost bezplatné testování lyží značky Rossignol a Dynastar. K dispozici budou na horním náměstíčku u výstupu z lanovky Lipno Express, a to v sobotu i v neděli od 8.30 do 16 hodin, tedy ve stejný čas, kdy je provozu také celý lipenský lyžařský areál. Během akce bude nejen možné si zapůjčit lyže různých značek a druhů, ale také si užít zábavu s profesionálním DJ i známou tváří Jana Antonína Duchoslava. Večerní lyžování je možné denně od 18 do 21 hodin.

Na svazích lipenského areálu se bude v neděli konat také lyžařský závod Český pohár open race pro hendikepované sportovce, který pořádá Český para sport. Na sjezdové trati Promenádní, která bude z důvodu konání závodů pro veřejnost uzavřena, budou v sobotu probíhat tréninkové jízdy a v neděli se pak bude konat samotný závod. Cílem je přivést k zimním sportům a lyžování více lidí s hendikepem, rozšířit tak členskou základnu lyžařů a vytipovat ty, kteří by se mohli posunout na mezinárodní úroveň. Na startu uvidíme 25 sportovců včetně stříbrného medailisty v plavání z Tokia Arnošta Petráčka. Výkony sportovců pak ocení další Jihočech, předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora.

Skvělé sněhové podmínky pro další zimní sporty nabízí běžkařský areál Běžky Pasečná, kde jsou aktuálně k dispozici upravené tratě v celkové délce 51 km, a to jak na české, tak na rakouské straně. Tratě jsou upravené k bruslení i pro klasický způsob. Kde však bruslení zatím stále možné není, je právě na hladině Lipna. Síla ledu zatím není dostatečná a není bezpečné na něj vstupovat.

Vodnický víkend s Rybníkáři

V sobotu i v neděli ožije Lyžařské náměstí vodou a vodníky. Oblíbená hudebně divadelní kapela Rybníkáři bude bavit děti i dospěláky svým vodnickým programem. V sobotu se můžeme těšit na pohádku Vodnická škola, kde se ocitneme přímo ve vyučování opravdové školy a staneme se spolužáky dvou vodníků – Dušičková a Puškvorecký, kteří nejsou úplnými premianty a budou potřebovat pomoc třeba v hodině přírodovodovědy, cizího jazyka nebo tělocviku. V neděli se pak rozjede pravá Vodnická pestráda. Obě akce se konají za každého počasí v krytém stanu na lyžařském náměstí před restaurací Stodola od 13 hodin. Kdo by si chtěl zpestřit i dopolední lyžování, může s dětmi navštívit od 9 do 10.30 hodin tvořivou dílničku lišáka Foxe v restauraci Stodola.

Součástí Skiareálu Lipno je také Stezka korunami stromů, která má otevřeno i v zimě, a to každý den od 10 do 16 hodin. Při dobré viditelnosti z ní zahlídnete i vrcholky Alp vzdálené až 200 km.

Woman cross country skiing on a sunny winter morning in Swiss Alps, Thyon, les collones, Valaise canton.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here