Lipno to je rodinné lyžování a zábava pro celou rodinu: Letos také s večerním lyžováním zdarma

0
486

Sjezdovky na Lipně jsou vhodné pro úplné začátečníky a občasné lyžaře, stejně tak pro lyžařské fajnšmekry. Každý si najde tu svou, oblíbenou. Celkem zde můžete lyžovat na 13,5 km sjezdovek, vozit se třemi čtyřsedačkovými a jednou dvousedačkovou lanovkou nebo ve Foxparku po čtyřech kobercích.

Ubytování, půjčovna, škola i kvalitní gastronomie. Vše na jednom místě přímo u svahu.

Před vašim příjezdem na Lipno nemusíte řešit ani nákup výbavy. Jen kousek od centrálního parkoviště se nachází půjčovna INTESRPORT Rent, kde si během lyžařské sezóny můžete zapůjčit jak kompletní sety, tak jednotlivé části lyžařského vybavení. Čekají na vás proškolení pracovníci, kteří poradí s výběrem těch správných lyží nebo snowboardu. Pokud si dovezete vybavení vlastní a budete jej potřebovat pouze připravit na svah, můžete navštívit také místní servis. Vybavení je možné rezervovat on-line a máte tak jistotu, že pro vás bude včas připraveno.

Lyžařská škola Skischool Lipno poskytuje výuku pro začátečníky i pokročilé, na lyžích i na snowboardu. Vaše děti se naučí lyžovat pod dohledem zkušených instruktorů a také s maskotem lišákem Foxem, s nímž zažijí spoustu zábavy. K privátní a rodinné výuce je samozřejmostí skipas zdarma. Škola využívá svoji část Fox parku i vlastní sjezdovku. Během výuky mají žáci s instruktorem přednostní vstup na lanovku, a tak čas strávený na sjezdovce maximálně využijí. Těšit se můžete také na lyžařské závody a pravidelné večerní bobování.

Večerní atmosféru také při lyžování si letos všichni užijí zdarma. A to tehdy, pokud si zakoupí jednodenní nebo pětidenní či šestidenní skipas. Ten totiž letos nabízí možnost lyžovat nejen přes den, ale i večer při neopakovatelném výhledu na lipenské jezero a osvícenou marinu.

A abyste to na sjezdovku měli co nejblíže a šance vychutnat si první ranní manžestr na čerstvě upravených sjezdovkách bylo co největší, můžete se ubytovat ve zcela novém a moderním čtyřhvězdičkovém hotelu Element. Nachází se hned vedle centrálního parkoviště a na lanovku se z něho dostanete jen po pár metrech, a to pohodlně i v lyžařských botách nebo rovnou na lyžích. U hotelu na vás čekají i zážitky gastronomické. Restaurace Stodola vaří podle receptury místních tradic a v nové cukrárně Povidloň, dávají důraz na originalitu a chuť tradičních zákusků.

Stezka korunami stromů nabízí nejen výhledy do okolí

Bezbariérová Stezka korunami stromů je otevřena celoročně a v každém roční období je zážitek z její návštěvy jiný. V zimě stojí za to vidět shora zasněžené vrcholky stromů a zamrzlé lipenské jezero i okolní kopce jižní části Šumavy. Při dobré viditelnosti uvidíte až na 200 km vzdálené vrcholky Alp. Při cestě vzhůru na 40 m věž vás čeká také několik adrenalinových a edukačních zastavení i ptačí stezka. Díky ní se dozvíte mnoho zajímavostí ze života nejen šumavských opeřenců. Z centrálního parkoviště si ke Stezce můžete udělat příjemnou procházku lesem nebo se nechat vyvézt Stezkabusem.

Během své návštěvy Lipna Stezku určitě nevynechejte. Výhledy se neokoukají, adrenalinové zastávky baví děti i dospěláky a ten klid šumavských lesů ve městě prostě nenajdete.

INFOBOX

• nejmodernější skiareál v České republice s 13.5 km sjezdovek všech obtížností
• jedinečné výukové hřiště Fox park zdarma
• lyžařská škola Skischool pro všechny věkové kategorie
• servis, půjčovna i obchod se sportovním vybavením na jednom místě
• relaxace ve vodním ráji Aquaworld
• dechberoucí výhledy ze Stezky korunami stromů
• ubytování v moderním hotelu Element přímo u sjezdovky
• gastronomické zážitky v restauraci Stodola a cukrárně Povidloň

www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here