První domácí lyžování čeká na Monínci

0
704

Monínecký areál se zařazuje opět k prvním střediskům u nás, kam bude možné vyrazit na lyže nebo snowboard. Na své si zde přijdou postupně zejména rodiče s dětmi.

Areál se během zimní sezóny zaměřuje především na rodiny s dětmi. Nabízí jim například lyžařskou školu. Najdete ji u spodní stanice lanovky. Je vybavena mimo jiné 100 metrů dlouhým pohyblivým kobercem a 200 metrů dlouhým vlekem poma. Součástí skiparku je také budova s pohodlným zázemím a půjčovnou vybavení pro klienty lyžařské školy.

Výrobu sněhu umožňuje na Monínci technologie Snowfactory, kterou je areál vybavený poslední čtyři roky. Tato technologie produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Proces jeho výroby se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu.

Po celou sezónu se organizační tým areálu ve zvýšené míře zaměřuje na opatření spojená s pandemií koronaviru. Jedná se například o pravidelné a důkladné větrání a každodenní dezinfekce, včetně kritických míst, jako jsou kliky, umyvadla a toalety. Dále to je nutnost rozestupů návštěvníků či pravidelná dezinfekce pracovních oděvů zaměstnanců areálu.

„Na opatření spojená s pandemií jsme se připravovali již před letní sezónou. Na jaře jsme museli zajistit provoz areálu tak, aby byly dodrženy všechny hygienické standardy. To se nám vyplatilo. Například hotel byl po většinu letních dní plně obsazený. S ještě větší důkladností jsme přijali všechna nutná opatření i pro zimní sezónu,“ říká Jaroslav Krejčí ml., výkonný ředitel areálu.

Areál Monínec leží na pomezí středních a jižních Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Od Prahy je vzdálený pouhých 80 kilometrů.

Další aktuální informace lze nalézt na:
www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here