Objevte poklad v srdci Kolína

0
1176
Parkán, foto: Ladislav Renner

Využijte přicházejících zimních dní k procházce tajemným Bartolomějským návrším v Kolíně. Dýchne na vás atmosféra naší slavné minulosti a poetická nálada historického zákoutí Kolína.

Chrám sv. Bartoloměje je dominantou města a také jedinou národní kulturní památkou, stavbu vysokého katedrálního chóru prováděl v letech 1360-1378 významný stavitel té doby Petr Parléř. Obohatil tak Kolín o jedno z nejoriginálnějších děl gotické architektury lucemburského období.

Celoročně vás zveme k návštěvě nově otevřeného areálu rozprostírajícího se kolem chrámu a k procházce kolem hlavní městské hradby, po místech, kde býval dříve hřbitov nebo kudy chodil Jakub Krčín do školy. Odpočinout od shonu si můžete na zelených parkánech, v rozáriu či u bylinkové zahrádky.

Interiérové návštěvnické okruhy vás zavedou do samotného chrámu sv. Bartoloměje a do barokní kostnice postavené roku 1733. Množstvím kostí a bohatostí ornamentální výzdoby jde v rámci území ČR o stavbu srovnatelnou snad jen s kostnicí v Sedlci u Kutné Hory. Nově přístupné jsou budovy staré farní školy a zvonice. V prvním nadzemním podlaží zvonice, která byla postavena na počátku 16. stol., je vystaven restaurovaný chrámový poklad, zvonice dále nabízí lapidárium a vyhlídku na město z vnějšího ochozu. Zpřístupněna je nově i stará farní škola s interaktivní expozicí věnovanou událostem z historie města a slavným osobnostem Kolína. Pro aktuální otevírací dobu památek a objektů sledujte mimořádná opatření a informace na www.bartolomejskenavrsi.cz.

NÁVŠTĚVNÍ DOBA V ZIMNÍM OBDOBÍ

INTERIÉRY HISTORICKÝCH OBJEKTŮ
LISTOPAD – BŘEZEN pátek 9 – 17h
sobota – neděle 10 – 17h
24. 12., 25. 12, 31. 12., 1. 1. zavřeno

ZAHRADY NA PARKÁNĚ
LISTOPAD – DUBEN úterý – neděle 9 – 17h

Zvonice, foto: Ladislav Renner

Městské informační centrum Kolín
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Tel.: +420 321 712 021
MOBIL: +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.kutnohorskokolinsko.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here