NEBESKÁ POŠTA A MIKULÁŠSKÁ SHOW VE STRAKONICÍCH

0
1049

Vánoce jsou svátky míru, lásky a pokoje, ale pro naše nejmenší je to hlavně čas těšení se na dárky. O jejich nadělování se již dlouhá léta stará Ježíšek, dobrý duch tradičních českých Vánoc. S tímto nelehkým úkolem mu pomáhá Nebeská pošta, jejíž úřad letos zavítá i do našeho města v sobotu 30. listopadu.

Nebeská pošta své brány otevře den před první adventní nedělí na strakonickém Velkém náměstí. Andělské poštovní úřednice budou odpovídat za to, aby všechny dopisy byly předány Andělskému rytíři, který je na svém bílém koni doručí samotnému Ježíškovi.

Andělský rytíř dostane navíc ještě jeden úkol a tím bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Kdo chce využít této jedinečné příležitosti, aby se jeho přání dostalo až do Ježíškových rukou, musí nejprve své přání napsat. Těm nejmenším, kteří ještě psát neumí, jistě pomohou rodiče. Dopis pak vloží do obálky, kterou odnesou do Nebeské pošty. Dopis mohou podat stejně jako na normální poště a to buď ,,obyčejně“ nebo ,,doporučeně“. Oba způsoby jsou zdarma.

Nebeská pošta zahajuje svou činnost v 15 hodin a o hodinu později začíná zábavný program, ve kterém vystoupí strakonická hudební skupina Pauza a proběhne slavnostní vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje městský úřad. V hodinové show se můžete těšit hned na dva vrcholy. Tím prvním bude slavnostní ceremonie, během které andělské poštovní úřednice předají zásilku dopisů Andělskému rytíři. Ceremonii bude předcházet jeho velkolepý příjezd na strakonické Velké náměstí.

Druhým vrcholem pak bude slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, o které se rovněž postará Andělský rytíř.

Nebeská pošta v čele s Andělským rytířem zahájí advent ve Strakonicích a symbolicky odstartuje sérii předvánočních kulturně společenských akcí, které pro vás připravilo městské kulturní středisko, město Strakonice a Spolek Cohiba.

O necelý týden později do Strakonic přijede nelítostný pán říše pekelné – Lucifer se svou velkou družinou. Už si brousí vidle a chystají pytle. Kdo z vás skončí v chřtánu pekelném? Svatý Mikuláš s krásným andělem se mu to však pokusí překazit. Kdo zvítězí? Temnota či světlo naděje?

Dobro se zlem se utká v pátek 6. prosince na parkovišti u Bati od 16.00 do 17.00 hod.

Aktuální informace o adventu ve Strakonicích naleznete na:

www.meks-st.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here